29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

FAČR: Stanovisko ke sportování od 12. dubna 2021

Česká unie sportu vydala aktualizované stanovisko týkající se sportování od pondělí 12. dubna 2021, kdy již v České republice nebude platit nouzový stav. K tomuto výkladu se přidávají i ostatní sportovní svazy, včetně FAČR.

Z důvodu pandemie koronaviru bylo sportování během nouzového stavu omezeno či zakázáno úplně, tedy včetně amatérských fotbalových tréninků a soutěží.

S účinností od 12. dubna 2021 je ale opět amatérský organizovaný sport umožněn v počtu maximálně 20 osob na venkovních sportovištích. Původně avizovaný možný počet max. 10 osob ve vnitřních prostorech po pátečním vyjádřením ministerstva zdravotnictví neplatí. Amatérský sport nemůže tedy vůbec využívat vnitřních sportovišť /na rozdíl od profesionálních sportovců/.

Samotné konání sportovních soutěží a sportovních utkání nadále podléhá povolení ze strany Ministerstva zdravotnictví, které stanovuje epidemiologické podmínky pro jejich utkání. Kompletní výkladové stanovisko ČSÚ najdete ZDE.

Zdroj: facr.fotbal.cz