10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Prvním mužem, který hrál za Sokol Hostouň a má svoji stránku v internetové databázi Wikipedie je Jan Jiras, který v letech 1972-1978 nastupoval v 1. a 2. lize za SK Kladno a Spartu. Druhým se nedávno stal Tomáš Marek. Hráč, který v nejvyšší české soutěži odehrál 163 utkání, připsal si 1 reprezentační start a jako kapitán vedl SK Kladno, Baník Ostrava i Vysočinu Jihlava.

1)Jak probíhalo hledání nového angažmá?

Do 30. června jsem trénoval s Jihlavou, poté jsem využil možnosti zúčastnit se kempu a mezinárodního turnaje pro hráče bez profesionální smlouvy. Už od dubna jsem počítal s tím, že v Jihlavě pokračovat nejspíš nebudu, takže bylo třeba jednat

2)Byla Hostouň jasnou volbou?

Byl jsem delší dobou v kontaktu s trenérem Martinem Čurdou i s panem Hondlem, jejich jednání se mi líbilo. Překvapilo mě, že se ozvalo asi 4-5 týmů z divize, ale kromě SK Kladna to pro mě byly neznámé kluby. Vybral jsem si Hostouň, kde je to každým dnem lepší.

3)Jak velkou změnu tento přesun představuje?

Bude to pro mě nové, musím si zvyknout na jiný režim, od 1. srpna nastupuji do zaměstnání. Byl jsem zvyklý na volný čas mezi tréninky, teď budou jedinou aktivitu představovat 3 tréninky za týden, ve volném čase si asi vyjedu na kole, abych se udržoval v kondici. Také budu se svou rodinou, snad budu mít víc času se věnovat dětem a přítelkyni, které se mnou v Jihlavě nežili.

4)Koho ze současného kádru jsi znal z dřívější doby?

Hlavně kluky, kteří se mnou hráli na Kladně, tedy Míru Šilhána, Zachyho (Michal Zachariáš), Tomáše Vlasatého a Honzu Čurdu. Takže poměrně dost hráčů.

5)Na Kladně, v Ostravě i Jihlavě jsi dělal kapitána, máš tedy jistě vůdcovské vlohy. Troufl by sis na úlohu kapitána i v novém působišti?

Kluci mi navlékli pásku hned při prvním zápase, ale to samozřejmě bylo jen proto, abych zaplatil zápisné. Nevím, jak to tu probíhá, jestli volí kapitána trenér nebo hráči. Ale myslím, že jím zůstane současný kapitán Michal Zachariáš, který tu úlohu plní dobře.

6)S ním se kromě tréninků budeš potkávat i v jedné kanceláři, nedostanete „ponorkovou nemoc“?

Já snad budu v rámci zaměstnání více jezdit po jednáních než sedět v kanceláři, tak se s ním snad nebudu moc potkávat (směje se). Ne, samozřejmě se na to těším, budeme mít co probírat.

7)Co lze očekávat od vaší účasti v divizi?

Chtěli bychom se umístit co nejvýš, bude to ale hlavně seznamovací sezóna. Jsou tu mladí hráči a také někteří starší, kteří tak vysoko ještě nehráli. Pro všechny to zpočátku bude obtížné.

8)V přípravě jste zatím jako na houpačce, po úspěchu přichází pád. Jak to bude nyní po snadné výhře nad divizní Aritmou?

Pohár v Sezimově Ústí jsme prohrát neměli, soupeře z A-třídy musíme porážet. Abychom teď vítězství nad Aritmou nepřeceňovali, připomeneme si právě minulý týden a to nás vrátí zpět na zem.

9)První kolo zavítá na náš stadion exligový celek Baník Most. Co od toho čekat?

Most je dobré lákadlo pro fanoušky, slavné jméno na začátek. Snad jich přijde hodně a my je potěšíme pěknou hrou s vítězným koncem