24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

Dražba divočáka v Hostouni vynesla téměř 13 tisíc

Už potřetí se v Kulturním domě Hostouni konal ples místního fotbalového klubu Sokol. Nabitý sál si v sobotu užil pohodu spojenou s příjemným vyhlášením anket o nejlepší hráče klubu, ale také dobrou muziku, fantastickou tombolu a navíc přispěl i k něčemu dobrému.

Na ples dorazily i osobnosti. Moderátor radia Impuls Vlasta Korec, jehož diváci znají i z dřívějšího působení v regionálním radiu Relax či TV show Vyvolení, si přivedl i kamaráda, bývalého fotbalového brankáře Sparty i národního týmu Petra Koubu. Ten předával ceny nejlepším fotbalistům.

"Oslovil mě Vlasta Korec, jestli bych nechtěl dorazit, a protože jsem měl čas a po chřipce jsem se konečně uzdravil, rád jsem přijel a aspoň malým dílem se snažil tomuto klubu pomoci," říkal Petr Kouba po hostouňské korunovaci.

Ocenil ho i předseda Sokola Jiří Honl. "Je to sympaťák a formát. Dorazil sotva jak vyležel chřipku a ještě sám od sebe přispěl nemalou částkou do naší sbírky pro děti. Za mne, a myslím, že i všechny v sále, palec nahoru," pokyvoval uznale Hondl.

Vlasta Korec tradičně perfektně večer uváděl, vtipnými hláškami vyvolával úsměvy na tvářích diváků a stihl prozradit Deníku, že se po delší době chystá zahrát si v muzikálu O chytré princezně, kde dostal roli Jiříka. Jeho úpis ďáblu zachrání princezna Lucie Černíková či alternující Kristýna Pixová tím, že čerta donutí, aby jí bezbolestně vytrhl vlas. "Myslím, že to bude moc hezká věc a bude se líbit. A je to příjemná práce s příjemnými lidmi,"usmíval se Korec.

Ples se vydařil, kulturák doslova praskal ve švech a panovala výborná nálada až do takřka časných ranních hodin.

O zábavu se postarala i výborná muzika v podání kapely hostouňského starosty Jiřího Vildy, který hrál na saxofon, a DJ Bobo.

"My fotbalisti jsme probírali hlavně fotbalová témata a ještě dneska mi z toho hučí hlava," smál se Jiří Hondl.

Co se týče 3. korunovačního plesu, vedení naplňuje záměr vytvořit novou tradici, kde by nejlepší hráči byli prestižnější formou oceněni za svoje výkony. "Připadalo nám vhodnější využít spíše společenskou akci než některé utkání a tím i náš klub lépe představit a prezentovat nejenom na trávníku.

"Chtěli jsme, aby i lidé, kteří se fotbalu nevěnují, věděli, co děláme, jak a kam jdeme," vysvětlil Hondl, jemuž se navíc povedlo opět sehnat hodně partnerů a díky tomu měl ples skutečně reprezentační formát. "Za to jim patří poklona a dík. Postupně se k nám a klubu přidávají i partneři noví a společně máme nové nápady. O tom, že se akce povedla, svědčí ohromný zájem, protože všech 320 lístků jsme vyprodali už tři týdny před termínem a na ten příští ročník si zamlouvali lístky lidé již letos přímo na sále," těšilo Hondla.

Dalším vrcholem večera byla dražba sedmdesátikilového divočáka, jejíž výtěžek násobený dvěma poputuje na konto sbírky Srdce pro děti. Tu pořádá občanské sdružení Život dětem a podporuje ji mnoho českých umělců v čele s Karlem Gottem, Michalem Davidem, Monikou Absolonovou, Pavlem Šporclem či Bárou Basikovou.

Nyní se přidal také Sokol Hostouň. V rámci dražby divokého kance se částka vyšplhala díky Jiřímu Kapitánovi z Hostouně až na 12 a půl tisíce korun!

Výtěžek sbírky navíc vedení Sokola znásobilo a prostředky ve výši 25 tisíc korun předá sdružení Život dětem, od něhož poputuje rodinám s dětmi trpícími některou z osmi chorob: svalovou atrofií a dystrofií, autismem, dětskou mozkovou obrnou, cystickou fibrózou, mukopolysacharidózou, EB - nemocí "motýlích křídel" a onkologickým nebo kombinovaným onemocněním.

Zároveň předseda Sokola Jiří Hondl vyhlásil, že klub po konci podzimní části nadcházející sezony věnuje výtěžek ze vstupného na domácí zápasy ve výši deseti procent. "Jsme rádi, že se můžeme zařadit do velké rodiny partnerů projektu "Srdce dětem" a rozdávat radost nejen dobrým fotbalem, ale také alespoň svým malým příspěvkem pomoci tam, kde pomoc skutečně potřebují, pro již tak těžce životem zkoušené děti a jejich rodiny.

Výtěžek večera je určen na nákup zdravotních pomůcek, uhrazení léčby, zlepšení zdravotního stavu nebo uhrazení léčebných pobytů," dodal Jiří Hondl.

Další fotky z plesu naleznete ve fotogalerii.

ZDROJ