10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

GENERÁLKA NA SOUTĚŽ DOPADLA PRO A-DOROST VŠELIJAK. S MUŽSTVEM ŠVERMOVA, KTERÉ SKONČILO LONI NA 3. MÍSTĚ DLOUHO DRŽEL KROK, VÝSLEDEK 0:5 JE KRUTÝ.

Během prvních pěti minut se nově sestavené mužstvo (jen 4 hráči základní sezóny pamatují  loňskou sezónu) na hřišti seznamovalo a poté se hra zvedala. Mezi 5 a 30 minutou měl náš tým dokonce lehce navrch, nebál se hrát po zemi a vázla jen koncovka. Chvíli před koncem poločasu se bohužel stoper Zadražil (do té doby skvělý jako zbytek obrany) šel napít v nejméně vhodnou chvíli, a protože stál u své střídačky v hrací ploše, útočníci soupeře nebyli po nákopu v ofsajdu a pohodlně proměnili nájezd na Kettnera.

Ve druhém poločase se více střídalo, což ovlivnilo plynulost hry. Navíc se mužstvo nechalo srazit za sebou rychle jdoucími brankami na 0:2 a 0:3 a přestalo hrát po zemi. Nakopávané míče nejsou pro naše útočníky, a tak posledních 15 minut probíhalo na obranné polovině.

Nutno vyzdvihnout bojovnost hráčů, kteří na sebe nejsou vůbec zvyklí a také schopnost dostat se do šance. Jejich proměňování už je bohužel horší. Své by o tom mohl vyprávět Rác, který z přímého kopu trefil tyč a samostatný průnik bohužel neproměnil. Přímému kopu předcházel faul na zmíněného, který by v „mistráku“ musel být oceněn červenou kartou. To vše za stavu 0:2! Tudíž lze věřit, že v mistrovském zápase by si tým vedl lépe. A jelikož byl Švermov těžkým soupeřem pro generálku, myšlenky zůstávají i přes prohru pozitivní.