Do Hostouně přestupuje slovenský záložník Gabriel Holub

Sokol se netají tím, že chce dávat šanci nadějným fotbalistům a nasměrovat je k velké fotbalové kariéře. Další takovou posilou je jednadvacetiletý záložník Gabriel Holub, který do Hostouně přichází ze slovenského mužstva FK Rakytovce.

Gabriel Holub (21) je odchovancem slovenského fotbalového klubu MFK Snina, který sídlí ve městě Snina v Prešovském kraji na východě Slovenska. Zde působil v mládežnických mužstvech do 15 let, než si ho na začátku roku 2015 vyhlédli mládežničtí trenéři prvoligového mužstva FC VSS Košice. Po dvou a půl letech se stěhoval z druhého nejlidnatějšího města Slovenska k dalšímu zástupci nejvyšší slovenské soutěže - FK Železiarne Podbrezová. První větší šanci v dospělém fotbale však dostal až v soutěžním ročníku 2019/20 v druholigové Banské Bystrici. Letošní sezonu začal v týmu FK Rakytovce, lídra aktuálního ročníku 3. ligy - střed.

„Jsme velmi rádi, že se podařilo vedení dotáhnout další mladou krev do našeho kádru. Gabi je velmi pracovitý kluk se zkušenostmi z 2. nejvyšší soutěže na Slovensku. Bohužel prodělal vážné dlouhodobé zranění, a tak s ním počítáme hlavně do budoucna. Víme, že nás v létě opustí Hugo Čakurda, který jde studovat a hrát fotbal do Ameriky, a tak bereme Gabiho jako náhradu právě za něj,“ doplňuje k přestupu nadějného slovenského středopolaře trenér Dominik Rodinger.

Dáváme si společně postupné cíle. Dostat do něj hrubou kondici se sílou, poté zápasovou kondici, aby mohl naplno ukázat potenciál, který v sobě rozhodně má. Bude potřebovat čas, ale na tréninku ukazuje, že má velmi zajímavé řešení předfinální fáze. Chtěl bych i poděkovat agentovi panu Bovanovi, že mi pomohl zrealizovat tento přestup právě k nám,“ doplňuje hostouňský lodivod.

Autor: Lukáš Horníček