10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Do Hostouně přestupuje Oskar Fotr. Jeden z největších českých mládežnických talentů minulé dekády

Hostouň má první zimní posilu. Do svých řad získala útočníka Oskara Fotra, který talentem patřil v žákovském a dorosteneckém věku ke špičce českého mládežnického fotbalu. Coby mladší dorostenec nastřílel za Slavii za sezonu 50 gólů. Že by nový Pepi Bican? Všiml si Deník Sport v roce 2015 jeho výjimečného talentu. Legendárního Bicana už nedožene, ale z brankového apetitu nic neztratil ani ve svých 27 letech, což bude od jara prokazovat v zelenobílém dresu Sokola.

Útočník Oskar Fotr začínal s fotbalem na Praze 8 v pražském Meteoru, odkud zamířil v deseti letech do Slavie. V mládežnických celcích v sešívaném dresu byl díky vysoké produktivitě považován za velký ofenzivní talent. Ten prokazoval ve všech kategoriích nejen na klubové úrovni, ale i od patnácti let v reprezentaci. V mladším dorostu dokázal za Slavii vstřelit za jednu sezonu 50 branek. Podobný brankový apetit prokazoval i ve starším dorostu a v Juniorské lize, kde nastupoval po boku aktuálních opor reprezentačního A výběru Antonína Baráka, Alexe Krále či Jana Kuchty. V pouhých 18 letech nakoukl i do kabiny prvního mužstva Slavie a připsal si start v poháru Mol Cup.

Do dospělého fotbalu plnohodnotně nakoukl až v rámci hostování ve 2. lize. Ve dvaceti letech nejprve odešel na hostování do Varnsdorfu, kde nastoupil v sezoně 2016/17 do 23 utkání. Dalších 70 zápasů v Národní lize odehrál v dresu Vlašimi. Nejvyšší soutěž si vyzkoušel až na Slovensku za Senici. Zahraniční zkušenost má i z Rakouska, kde nastupoval za SV Stripfing.

Po rakouském angažmá využil před aktuální sezonou nabídky třetiligového nováčka z Kolína. Za tamní Spartu nastoupil na podzim do jedenácti duelů a pěti brankami přispěl k druhému místu Kolínských v béčkové skupině České fotbalové ligy.

„Jsme moc rádi, že se k nám Osky připojí. Jde o velice zkušeného hráče, který na úrovni ČFL bude rozdílový. Navíc je v sedmadvaceti v ideálním věku. Slibujeme si od něj branky a takový ten jeho vzácný přístup k tréninku, který je ukázkový pro všechny hráče okolo něj. Věřím, že například si vezme pod křídla Adama Vlasáka, Dominika Šmerdu a bude je směrovat k tomu, aby i oni se dokázali podívat z Hostouně do ligového fotbalu,“ řekl k příchodu Oskara Fotra trenér Dominik Rodinger.

Autor: Lukáš Horníček