Do Hostouně přestupuje Jiří Miker. Jeden z největších českých mládežnických talentů posledních let

Hostouň má první zimní posilu. Do svých řad získala útočníka Jiřího Mikera (22), který talentem patřil v žákovském a dorosteneckém věku ke špičce české mládeže. Nyní se pokusí o návrat do velkého fotbalu v zelenobílém dresu Sokola.

Jiří Miker se dostal, z obce Zatčany ležící jižně od Brna, přes mládežnické týmy brněnské Zbrojovky a Hradce Králové, až do slavné akademie FC Chelsea, kde v 15 letech absolvoval testy. Jeho talentu si všimly i přední nizozemské celky Ajax, Twente či Arnhem. Po vážném zranění kolene se bohužel žádný z přestupů nakonec neuskutečnil.

Z Hradce Králové, kde poprvé okusil dospělý fotbal, se přes Vítkovice dostal až do Pardubic, kterým loni pomohl k historickému postupu do nejvyšší soutěže. Na začátku letošní sezony se rozhodl pro zahraniční cestu a odešel do BSV Schwarz-Weiss Rehden, který hraje čtvrtou německou ligu. Jenže ta, stejně jako ty české amaterské soutěže, od listopadu kvůli koronaviru stojí. O restart kariéry a návrat do vrcholového fotbalu se 25násobný mládežnický reprezentant pokusí právě v Hostouni.

„Jako hlavní cíle v zimním přestupovém období jsme si dali dvě pozice. Jednu se nám podařilo splnit a tím je právě útočník Jirka Miker,“ nezastírá spokojenost z první zimní posily trenér Dominik Rodinger. „V dobře rozjeté kariéře ho bohužel přibrzdilo vážné zranění. Není v lehké situaci, ale o to víc si vážím toho, že jde bojovat za nás a osobně udělám maximum pro to, aby Jirka pomohl nám, my jemu a třeba se zase odrazil do ligového fotbalu,“ doplňuje hostouňský lodivod.

Autor: Lukáš Horníček