28. 4. 2024 (17:00) | ČFL - 24. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B (Hostouň)

B tým | Vstup do jara béčku vyšel. Tříbodový zisk je posunul do čela tabulky

Po sobotním zaváhání rezervy kladenského SK šlo béčko Sokola do zápasu s Loděnicí s tím, že je tříbodový zisk posune do čela tabulky. To se nakonec stalo skutečností. Výhra 2:1 se však nerodila lehce.

Od prvních minut utkání Hostouňští na hřišti jasně dominovali, když soupeře trápili hlavně rychlými výpady po stranách. Do zakončení se však příliš nedostávali. Když už se do nějakého dostali, trápilo je přesnější zakončení. To hosté dokázali vstřelit branku z první vážnější šance a překvapivě vyhráli poločas.

Herní převahu si hráči Sokola přenesli i do druhého poločasu. Odměnou jim bylo brzké vyrovnání po krásné střele Pantiće ve 48. minutě. V dalších minutách vše nasvědčovalo, že Hostouňští dotáhnou obrat dokonce. V 65. minutě však přišla komplikace v podobě vyloučení Barbary. Ten po střetu s hostujícím gólmanem nejprve viděl žlutou kartu, ale po zásahu „VARu“ si to hlavní rozhodčí rozmyslel a ukázal mu kartu červenou. Oslabení přeci jen ubralo na obrátkách v útočné aktivitě Sokola. Když už to vypadlo, že utkání skončí dělbou bodů, byl pár vteřin před závěrečným hvizdem faulován ve vápně Neruda. Následný pokutový kop s přehledem proměnil střelec první branky Pantić a stanovil tak stav utkání na konečných 2:1.

Utkání pohledem trenéra Petra Študenta

Před zápasem jsme měli jasný cíl. A to byl zisk tří bodů. Od začátku jsme šli za svým cílem a měli míč více na svých kopačkách, ale chyběl nám poslední krok ve finální fázi. Hosté se ujali vedení po první vážnější akci, která vznikla po naší chybě, kdy míč odskočil od nerovného terénu. Ve druhé půli jsme stupňovali tlak a brzy vyrovnali. V nastaveném čase, po faulu v pokutovém území, jsme proměnili pokutový kop a podle mě zaslouženě vyhráli. Chtěl bych poděkovat klukům za výkon, kdy chvílemi bojovali nejen se soupeřem, ale i s terénem.

Sokol Hostouň B vs. AFK Loděnice 2:1 (0:1)

Sestava – Sokol: Ondrejička – Hlava (46. Inneman), Štětka, Viduna, Neruda – Balej, Bureš, Študent, Pantić, Barbara – Motlík (76. Hlavsa)

Branka: 48. a 90.+5 Pantić – 31. Hrabák

Žluté karty: Viduna – Novotný

Červené Karty: Barbara /65./ (SH)