B tým | Vítězstvím v Rakovníku si béčko zajistilo třetí místo

Týden staré vítězství nad lídrem 1. B třídy FC 05 Zavidov posunulo rezervu na třetí příčku tabulky. Tu však museli Hostouňští potvrdit vítězstvím v posledním kole. A nečekal je jednoduchý úkol. Zajížděli totiž na půdu druhého celku tabulky a letos doma neporaženého rakovnického SK.

Souboj rezervních týmů začal lépe pro tu hostouňskou. Velká šance Slaniny z úvodu utkání zůstala ještě bez brankového zúročení. Chytré rozehrání volného kopu v 8. minutě už radost Sokolům přineslo - 0:1. Mezi střelce se zapsal Lukáš Nachtigal. A o čtyři minuty později bylo ještě veseleji. Samostatný úprk zužitkoval Michalec - 0:2. Ten se v podobné situaci ocitl i ve 30. minutě. Tentokrát ho však nedovoleně zastavil v pokutovém území brankář domácích Pešek. Nařízený pokutový kop bez problémů proměnil Slanina - 0:3. V závěru prvního poločasu dal naději domácím Červený, který snížil na rozdíl dvou branek.

Tříbrankové vedení vrátil Hostouni v 57. minutě druhou brankou utkání Michalec, který dostal v „šestnáctce“ domácích trestuhodně více prostoru - 1:4. Michalec byl i u poslední branky Sokolů. Tentokrát však dal v pokutovém území nabídku ke skórování dorostenci Študentovi, který ji bezezbytku využil - 1:5. V závěrečných minutách dosáhl na čestný úspěch domácí Weis, ale na konečné radosti z vítězství 5:2 to Hostouňským nijak neubralo. Výhra a konečné třetí místo může být o to cennější, že za určité konstelace může znamenat nabídku postupu do 1. A třídy!

SK Rakovník „B“ vs. Sokol Hostouň „B“ 2:5 (1:3)

Sestava: Ondrejička - Hlava (68. Hlaváček), Viduna, Krupička L., Krejsa - Linc (58. Žíla), Nachtigal (72. Študent), Bureš, Fábry - Slanina, Michalec

Branky: 8. Nachtigal, 12. a 57. Michalec, 30. Slanina (p), 78. Študent

Žluté karty: Slanina, Fábry

Rozhodčí: Kaucký Miloš - Mrázek Radek, Klápa Vladislav

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová