B tým | Rozhovor s trenérem B týmu Miroslavem Supáčkem

Další, kdo nám poskytl rozhovor je taktéž oceněný trenér B mužstva Miroslav Supáček.

Foto: Zuzana Šůsová

Hostouň má za sebou další ročník sportovního plesu, na kterém jsou vyhodnoceny různé kategorie. Jak se Vám tento ročník líbil?

Ples jednoznačně deklaruje úzkou propojenost sportu a kultury v obci. Tradičně je velmi dobře zorganizován.

Z plesu jste si odnesl ocenění za trenéra roku v dospělé kategorii, o které jste se podělil s Miroslavem Vlčkem mladším. Chybí Vám tato spolupráce a jste za ocenění rád?

Velice mě mrzí, že kolega Miroslav Vlček skončil, spolupráce s ním byla na vysoké úrovni, ale nedá se nic dělat, rodina je přednější. Má teď jako prioritu děti a třeba jednou rozšíří i s nimi opět naši zelenobílou rodinu. Za ocenění jsem samozřejmě rád, je vidět, že veřejnost sleduje, co se v oddíle děje. Musím především pochválit kolektiv spolupracovníků a hráčů, kteří na tom mají veliký podíl.

Máte za sebou soustředění ve Vrchlabí (Smejkalova bouda). Kolik jste měl k dispozici svěřenců a jak probíhaly jednotlivé tréninky. Na co bylo soustředění zaměřeno?

Soustředění se zúčastnilo 13 borců, kteří se s nabírání kondice popasovali na výbornou. Trénovali jsme ve vysokohorském prostředí a to 3x za den. Dopoledne jsme se trochu řízeně pomazlili s balonem a lehce poběhali. Odpoledne bylo zaměřeno výhradně na zvýšení kondice a výbušnost hráčů a po večeři nás čekalo posilování a protažení s Alžbětou Seidlovou, která klukům připravovala Iontové nápoje a byla výbornou podporou realizačního týmu. Našli jsme čas i na páteční vyjížďku na běžkách, kdy nám vyšlo počasí a kluci si trochu oddechli a užili volnější odpoledne. Během soustředění jsme nezapomněli vyhodnotit tréninkový den a zaměřit se i na rozbor herních situací (například zápas Plzeň:Partizan).

Jsou nějaké změny v týmu nebo u jednotlivých hráčů?

David Fábry se v tomto týdnu podrobí operaci kolene, tak mu všichni držíme palce a místo v týmu. Zbytek hráčů je o rok starší, kondičně dobře připraven a mentálně silnější. Na soustředění byla legrace, což pomohlo utužit už takto dobrý kolektiv.

Když se ohlédnete za utkáním se Lhotou, jak byste jej ohodnotil?

Se Lhotou to byl první přípravný zápas, kdy jsme se prezentovali vcelku slušným výkonem a i přes prohru ten zápas hodnotím pozitivně.

Jaké přípravné zápasy Vás do startu jara ještě čekají?

4. 3. 2018 v Rynholci s Družcí, kde působí pár bývalých borců z A týmu. S Hýskovem se utkáme 10. 3. 2018 zřejmě také v Rynholci. 17.3.2018 nás čeká generálka s Dobrovízí a následující víkend na to vlítneme doma už v boji o body s Braškovem.

*Jedná se o autentický přepis rozhovoru