28. 4. 2024 (17:00) | ČFL - 24. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B (Hostouň)

B tým | Rezerva veze ze Slaného všechny body

Rezerva zvládla velmi těžké utkání na půdě tradičního rivala a po výhře 2:1 je stále na prvním místě.

Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání a že soupeř bude zřejmě posilněn o nějaké hráče z A mužstva, což jsme pocítili hned v úvodu utkání. Zejména Galbavý vytvářel pro své spoluhráče slibné akce, které jsme však díky organizované obraně dokázali ustát. Úvodní tlak domácích po pár minutách opadl a my jsme se tak dostali do hry. Hra se v průběhu poločasu vyrovnávala a také přinesla několik šancí na obou stranách. Z našich řad se na brankaře nejprve řítil Michalec a o chvilku později Fábry. Oběma ale scházela přesnost ve finální fázi, a tak z nadějných šancí nic nebylo. Změna přišla okolo 20. minuty. Dlouhý balon za obranu si šikovně postrčil Hofman a domácí obránce, ve snaze zabránit průniku, zahrál ve vápně rukou. Hlavní arbitr nařídil pokutový kop, kterého se ujal a proměnil Slanina 0:1.

Naše vedení na obrazu hry téměř nic nezměnilo a stále bylo k vidění mnoho šancí. Skvěle chytající brankaři ale odmítali pustit balon za svá záda. Domácí hrozili zejména centrovanými míči do vápna a také se několikrát dostali do zakončení hlavou. Ondrejička byl však vždy na správném místě. Ke konci poločasu jsme se po rohu domácích dostali do slibné šance, kterou začal Bureš. Kolmicí vyslal rychlonohého Fábryho, který posunul na Michalce, ale ten tváří v tvář Marešovi bohužel neproměnil. Poločasový stav 0:1 zůstal nezměněn a šlo se do kabin.

Druhý poločas byl opět nabitý zajímavými okamžiky. Hra se malinko přiostřila a byla plná emocí. Tato kombinace přidala na atraktivitě celého zápasu. Vstup do druhého poločasu jsme měli výrazně lepší, než do toho prvního a hra byla od začátku vyrovnaná. Náznaky Slaného končily v rukou Ondrejičky nebo na kopačkách obranné čtveřice. Staré známe fotbalové pravidlo „nedáš-dostaneš“ se opět potvrdilo. Rychlý protiútok rozběhl Bureš a následně vyslal Michalce do samostatného úniku. Tentokrát nedal Marešovi šanci, jelikož se netrefil mezi dvě tyče. O pár chvil později se asi jediné chyby v zápase dopustil Prošek. Slánský záložník mu proklouzl u brankové čáry a naservíroval Novotnému branku na stříbrném podnose - 1:1.

Vyrovnání bylo vodou na mlýn pro domácí celek. Tlak, který byl po několik minut stupňován, jsme však přestáli bez obdržené branky. V této fázi utkání měl například Galbavý 4 pokusy z výhodného místa za vápnem, ale ani jednou si na Ondrejičku nepřišel. Žahourovu střelu zbrzdil Motlík, aby ji následně Ondrejička se štěstím zalehl.

Do vyložené šance se dostal ještě Bureš, když si narazil s Michalcem, ale jako by byla brána zakleta, také neproměnil. Trvající tlak se pokusilo narušit až trenérské duo Supáček-Študent dvojím střídání. Do hry poslali Hlaváčka s Krejsou, což se ukázalo jako klíčové. Hned po 5 minutách na hřišti se do pohledné akce dostal zmíněný Krejsa. Otočil hru na Slaninu a ten už si věděl rady. Nabíhající Michalec dostal precizní nahrávku, kterou nasměroval do branky a upravil na konečných 1:2.

Do konce zápasu jsme s přispěním dávky štěstí neinkasovali a párkrát ještě zahrozili. Několik desítek diváků tak mohl sledovat atraktivní utkání, které bylo všemi parametry jistě nadstandardní na tuto soutěž. V dnešním zápase jsme byli těmi šťastnějšími a odvezli si 3 body.