20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

B tým | Rezerva v přípravě vyhrála nad Libušínem

Hostouňské béčko dokázalo v přípravě porazit pátý celek I.A třídy Baník Libušín 2:1. Branky Hostouně vstřelil Dědeček a Študent. Za hosty snižoval Müller.

Foto: Zuzana Šůsová

Do vzájemného utkání naskočila obě mužstva vlivem nemocí a zranění v oslabených sestavách. I tak byl vidět pohledný fotbal. Hostouňští vyřešili problém s nedostatkem hráčů výpomocí z dorostu. Během druhého poločasu se podívala na hřiště, po bezbrankové první části hry, trojice hráčů z kategorie U19 - Václav Coufal, Maxmilián Balej a Petr Študent. Posledně jmenovaný dokonce vstřelil, po akci Krejsa Fábry Bureš, vítěznou branku utkání. Chvíli před ním dokázal proměnit pokutový kop Dědeček. Soupeř sice dokázal odpověď snížením, rovněž z pokutového kopu, brankou Müllera. V závěrečných minutách už se však skóre neměnilo a Hostouňští si tak připsali, po týden staré remíze s Jinočany, první vítězství v přípravě.

„Oba týmy vlivem chřipek a zranění nastoupili v mírně kombinovaných sestavách, ale i tak to byl celkem dobrý kombinační fotbal. Pohybově to dokážeme ještě doladit na soustředění, které nás čeká během nadcházejícího týdne. Mrzí mě jedna důležitá věc… Za stavu 2:0 můžeme soupeře dorazit, místo toho je to za dvě minuty 2:1! Na tom musíme ještě zapracovat. Minule jsme dostali dva góly v závěru, teď jeden. V celkovém kontextu utkání si ale myslím, že si hráči zaslouží pochválit. V dobrém světle se ukázali i dorostenci Coufal, Balej a Študent, který dokonce vstřelil vítěznou branku,“ zhodnotil utkání pro hostouňský web trenér Miroslav Supáček.

Sokol Hostouň vs. SK Baník Libušín 2:1 (0:0)

Sestava: Obrcian - Hlava (78. Krejsa), Motlík, Viduna, Krejsa (58. Balej), Fábry (75. Hlaváček), Dědeček, Bureš, Hlaváček (62. Študent), Hofman (86. Fábry), Žíla (46. Coufal)

Branky: 58. Dědeček (p.), 69. Študent - 70. Müller (p.)

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová