B tým | Rezerva si před přerušením soutěží pojistila druhé místo

Hostouňská rezerva si v nedělním utkání po vysokém vítězství 4:0 nad Vinařicemi zajistila před vynucenou koronavirovou pauzou druhé místo v krajské I.B třídě. Dvakrát se prosadil Čakurda, jednou pak Brandl a Fábry.

Hostouňští potvrzovali roli favorita od samého začátku utkání a první branka v soupeřově brance byla spíše otázkou času. Vinařičtí dokázali odolávat zelenobílému valu do 20. minuty, kdy se prosadil v malém vápně Fábry. Utkání se i v následujících minutách odehrávalo pouze na polovině hostů. Po dalších několika zmařených šancí se Hostouňští dočkali až v závěru poločasu. Na 2:0 zvýšila posila z A mužstva dvacetiletý Hugo Čakurda.

V koncertu spálených šancí hráči rezervy pokračovali i po přestávce. Střely buď končily vedle brankové konstrukce nebo si našly náruč hostujícího brankáře Doležela. Trest mohl přijít dvacet minut před koncem utkání, ale nebezpečný výpad hráč Vinařic nedokázal zakončit. V 74. minutě se Hostouňští konečně dočkali razítka na tříbodovém vítězství z kopačky Brandla. V závěru utkání se podruhé v utkání prosadil Čakurda a stanovil tak konečné skóre na 4:0.

„Dnes jsme na nějakou dobu v posledním zápase splnili všechny cíle. Vyhráli s nulou vzadu a vystřídali co šlo. Zápas jsme od začátku měli pod kontrolou a zaslouženě vyhráli. Doufám, že to nebyl letos poslední zápas. Uvidíme, co na to Covid,“ uvedl po utkání trenér Miroslav Supáček.

Sokol Hostouň B vs. SK Vinařice 4:0 (2:0)

Sestava (Hostouň): Ondrejička - Balej (80. Krejsa), Motlík (78. Dědeček), Viduna, Prošek (78. Katolický) - Fábry, Bureš (78. Študent), Marek, Čakurda, Linc (65. Kratochvíl) - Brandl

Branky: 20. Fábry, 43. a 89. Čakurda, 74. Brandl

Žluté karty: Motlík, Čakurda - Šašek, Doležal