B tým | Ohlédnutí za podzimem: Rezerva zakončila podzim na posledním místě

Béčko Sokola má po turbulentním létu, změnách v realizačním týmu a velké obměně kádru sestupové starosti. Aktuálně týmu vedeného Miroslavem Mokroluským náleží v půlce soutěže poslední příčka.

Rezerva Sokola prošla přes léto velkou obměnou, a to jak na lavičce, tak i v samotném kádru. Nový trenér Miroslav Mokroluský v létě vsadil na mládí a šestici zkušenějších borců doplnil převážně o hráče ročníku 2003 a 2004, které vedl v dorostu.

Sázka na mládí byla znát hlavně v samém úvodu soutěže, kdy Hostouňští herně nepropadali, ale zápasy ztráceli po individuálních chybách. V prvních dvou kolech šli dokonce do vedení, ale z obou vyšli bodově naprázdno. V druhém podzimním zápase v Zavidově dokonce až v samém závěru po diskutabilním faulu a následném přímém kopu. Na první bodový zisk si museli nakonec počkat do poloviny září, kdy v utkání proti týmu Mšec-Nové Strašecí dvakrát vedli, ale nakonec se museli spokojit s bodem za remízu 2:2.

Tříbodového zisku se dočkali o čtrnáct dní později po domácím přesvědčivém vítězství 5:0 nad rozjetou Lhotou. Výhra Sokolu pomohla opustit poslední místo tabulky, ale radost netrvala dlouho. Hráči rezervy nadále v zápasech dokázali se soupeři držet herně krok, ale špatná koncentrace, hlavně v závěrech prvních poločasů, zamezil dalším bodovým ziskům.

Největší zklamání podzimu pak přišlo po souboji s předposledním mužstvem tabulky ze Švermova. V utkání šli brzo do dvoubrankového vedení a na hřišti dominovali. Soupeř však krátce před přestávkou, po dvou slepených brankách, vyrovnal a zaskočeným hráčům Sokola ve druhém poločase zasadil další tři rány. Bodových zisků se Hostouňští nedočkali ani v posledních dvou kolech proti lídrovi soutěže z Dobrovíze a třetímu celku tabulky Čechie Velká Dobrá a první část sezony tak zakončili na posledním místě se ziskem čtyř bodů.

„Herní projev týmu nebyl špatný. Ve většině zápasů jsme byli po většinu času fotbalovější. Bohužel jsme nezvládali udržet herní projev a výsledek po chybě a inkasovaném gólu. Několikrát se nám stalo, že soupeř otočil vývoj utkání v pár minutách. Příčinou byla hlavně nezkušenost hráčů, a že jsme si mnohdy nedokázali poradit se silovým pojetím hry soupeře,“ ohlédl se za nevydařeným podzimem trenér Miroslav Mokroluský.

Branky

Po gólových hodech v minulých sezonách, se rezerva Sokola musela letos na podzim spokojit „pouze“ s 18 přesnými zásahy, jež se týmově rozdělily mezi 9 úspěšných střelců! Nejvíc jich má po podzimu na kontě pětigólový Jakub Šikanedr a čtyřgólový Oskar Fotr. Dvakrát se prosadil Jakub Svoboda a Michal Hlaváček.

Odehrané minuty

Mezi nejvytěžovanější hráče výběru Miroslava Mokroluského patřil na podzim Jakub Šikanedr (1062 minut). Tisíciminutovou hranicí ještě překonal Vitalij Vojcickyj (1009 minut) a Michal Hlaváček (1007 minut).

1062 minut

1009 minut

Vitalij Vojcickyj

1007 minut

Michal Hlaváček

987 minut

Jakub Svoboda

884 minut

Serhii Sihnaievskyi

Karty

Hostouňští viděli v ruce rozhodčích žlutý kartónek v 17 případech. Nejvíc jich posbíral Jakub Šikanedr (5 ŽK). Dvě žluté karty má na kontě Marek Dědeček, jednu pak vidělo deset hráčů Sokola. Hostouňští si připsali na podzim i dvě červené karty. Tu obdržel v 6. kole v Libušíně Jakub Šikanedr a ve 12. kole byl po dvou žlutých vyloučen Matěj Zíka.