B tým | Ohlédnutí za podzimem

V posledních dvou sezonách měla rezerva našlápnuto na postup. V obou případech jim však vystavilo stopku předčasné ukončení soutěží. I když oslabeni odchody několika opor, velkou šanci na postup drží i v aktuálním ročníku. Po podzimu ztrácí pouhé dva body na vedoucí rezervu kladenského SK.

Letošní ročník rezerva zahájila 14. srpna, tedy přesně 307 dní od posledního mistrovského utkání. Po třičtvrtě roku trvající odmlce způsobené „koronavirovými opatřeními“ ležela na stole velká otázka, …v jakém stavu se týmy vrátí. Stejně tak vyhlášení ambic na postup do A třídy neznělo v Hostouni tak silně, jak tomu bylo v posledních letech. Obzvláště potom, co v klubu skončil úspěšný trenér Miroslav Supáček a do sousední Dobrovíze přestoupily dlouholeté opory – David Fábry a Adam Hofman…

Odpověď na možnosti týmu dal hned úvod sezony, kdy sice Hostouňští v prvním zápase zaváhali na půdě Loděnice (4:4), v následujících utkání však rozjeli brankostroj, který odnesly Klobuky (13:2) a Braškov (5:0). Opravdová zkouška přišla zkraje září, kdy na zelenobílé čekali dva největší papíroví aspiranti na postup – rezervy divizních celků SK Slaný a SK Kladno. V prvním případě hráči Sokola udolali slánské SK na své půdě 2:1, ve druhém šlágru uhráli cenou remízu na půdě kladenského celku 1:1, když utkání dohrávali v devíti hráčích!

V půlce září tak bylo jasné, že Hostouňští jsou v plné síle a opět nahlas promluví do boje o prvního fleka I.B třídy – skupiny A. Ve zbylých osmi utkání zaváhali pouze dvakrát (Jedomělice 3:3, Zavidov 4:7), což jim vyneslo 2. příčku s dvoubodovým odstupem na lídra z Kladna. Za zmínku stojí i kolonka vstřelených branek. Hostouňští nastříleli na podzim svým soupeřům úctyhodných 73 branek (průměr bezmála 6 branek na jedno utkání)!

Branky

Hráči rezervy si na podzim střelecky podmanili I.B třídu. Ve 13 zápasech zatížili konta soupeřů v 73 případech. Nejlepším střelcem mužstva se stal s 12 přesnými zásahy Leoš Gajdošík, jemuž na tento počin stačilo 326 odehraných minut (vstřelil branku každých 27 minut)! Druhou příčku obsadil Antonín Michalec s 11 brankami. Desetkrát se prosadil Daniel Dostál.

Odehrané minuty

Petr Študent vypustil během podzimu na hřiště celkem 28 hráčů. Kromě posil z prvního mužstva Sokola, dostali nemalou důvěru i hráči dorostu. Přední příčky však patří kmenovým hráčům béčka. Nejvíce jich posbíral brankář Tadeáš Ondrejička (1004 minut). V minutáži mu sekundoval Michal Hlaváček (995) a David Viduna (963). Devítistovku překonal ještě Marek Dědeček (920) a Petr Študent (901).

1004 minut

Tadeáš Ondrejička

995 minut

Michal Hlaváček

963 minut

David Viduna

920 minut

Marek Dědeček

901 minut

Petr Študent

Žluté a červené karty

Hostouňští viděli v ruce rozhodčích žlutý kartónek v 16 případech. Nejvíc jich posbíral David Viduna (5 ŽK), který byl zároveň během podzimu poslán dvakrát rozhodčím předčasně do kabin. Jednu červenou viděl i Javier Neruda.