B TÝM | Hostouňští zvládli souboj o čelo tabulky

Béčko vyhrálo 2:1 nad Slaným a vystřídalo ho v čele tabulky. Do kolonky střelců se zapsal Viduna a Gajdošík.

Obě mužstva nastoupila do utkání posílená o tři, respektive čtyři hráče prvních týmů. Na soupisce soupeře nejvíce zaujalo jméno Marka Vašáka, který v zelenobílém dresu odkopal tři sezony a pomohl Hostouni k postupu do třetí ligy.

A právě Vašák otevřel skóre utkání, když se v 7. minutě dokázal prosadit z přímého kopu. Standardní situace hrála roly i při vyrovnání. A opět u toho byl člen mužstva z vítězné divizní sezony 2018/19. V 16. minutě našel roh Bureše Vidunu, který se v podobných situacích nemýlí. Po zbytek poločasu počítali velké brankové příležitosti pouze domácí. V těch největších neuspěl Gajdošík, ani čerstvá akvizice prvního mužstva Effiong.

I druhý poločas byl ve znamení lepší hry domácích. Odměnou jim byla branka Gajdošíka v 58. minutě. Nervózní závěr utkání lépe zvládli Hostouňští a těsné vedení si pohlídali.

Sokol Hostouň B vs. SK Slaný B 2:1 (1:1)

Sestava - Sokol: Ondrejička - Mejdr (79. Mejdr), Viduna, Dědeček, Marek, Bureš, Študent, Effiong (64. Kratochvíl), Gajdošík (73. Michalec), Balej, Hlaváček (89. Prošek)

Branka: 16. Viduna, 58. Gajdošík - 7. Vašák