B tým | Hostouň na úvod přípravy remizovala

Rezerva Hostouně dnes odehrála úvodní přípravné utkání na jarní část sezóny. Na umělé trávě v Rynholci remizovala se Sokolem Jinočany 2:2.

K prvnímu měření sil si Hostouňští pozvali do Rynholce pátý celek I.B třídy skupiny E TJ Sokol Jinočany. Oba celky vstoupily do utkání s velkou vervou a s cílem strhnout vývoj na svoji stranu. Vzhledem k tomu, že se týmy nachází v úvodu zápasových zkoušek před jarem, bylo k vidění od začátku hodně nepřesností. Na druhou stranu se prokazovala individuální kvalita mužstev a přihlížející fanoušci se určitě nenudili. I přes několik nápaditých a nebezpečných akcí v prvním poločase, se čekalo na první branku až do 35. minuty. Na signál Hostouňských z trestného kopu, který zakončoval Motlík, dokázal brankář hostů ještě zareagovat, ale na dorážku Hofmana už byl krátký. Jinočany mohly vyrovnat o minutu později. Proti však byla branková konstrukce, kterou hájil Ondrejička.

Do druhého poločasu vstoupili lépe zelenobílí. Po několika slibných příležitostí se dočkali druhé branky v 55. minutě. Po přihrávce Lince se dostal do samostatného úniku Fábry, který si dokázal bez problémů poradit i s poslední překážkou, brankářem Jinočan. Když to začalo vypadat, že Hostouňští mají zápas pod kontrolou, dokázaly Jinočany z nenápadné akce snížit. A v 75. minutě dokonce vyrovnat. V závěru utkání si mohli hráči rezervy vzít vedení zpět, ale Motlík ve velké příležitosti trefil pouze tyč. A když se ve velkých šancích neprosadili ani útočníci Linc a Slanina, skončil zápas nerozhodně 2:2.

„Se zápasem jsem celkem spokojený. Průběh byl typický pro úvodní zápas přípravy. V zápase bylo hodně nepřesností, ale bylo k vidění i několik dobrých věcí, jako celoplošná kombinace, dobře rozehrávané rohy nakrátko a branka z trestného kopu,“ zhodnotil utkání pro hostouňský web trenér Miroslav Supáček.

Sokol Hostouň vs. Sokol Jinočany 2:2 (1:0)

Sestava: Ondrejička - Hlava (46. Krejsa), Motlík, Viduna, Hofman - Fábry, Dědeček, Bureš, Žíla - Slanina, Linc

Branky: 35. Hofman, 55. Fábry

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová