28. 4. 2024 (17:00) | ČFL - 24. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B (Hostouň)

B tým | Béčko zvítězilo pošesté v řadě

Další slunná neděle byla v Hostouni okořeněna šesti góly naší rezervy. Tentokrát jsme doma přivítali SK Lány, tedy soupeře, který na jaře porazil SK Rakovník, Slaný a i Zavidov.

Už od první minuty jsme pocítili jejich útočnou sílu. Po nevinné střele míč zaplaval a Lukáš Obrcian ho nešťastně vyrazil na břevno, od kterého spadl přímo na hlavu elitnímu střelci Balíkovi - 0:1. Pro nás to byl již tradiční zahajovací výsledek, a tak jsme se nenechali rozhodit. Za nedlouho na to se na lánskou branku řítil Bureš, který posadil i posledního obránce, ale trestuhodně trefil pouze tyč. Vysvobozením se mohla zdát branka Michalce po přesném centru od Lince - 1:1. Opak byl však pravdou. Po našem rohovém kopu se do brejkové situace dostal Balík a střelou k pravé tyči znovu překonal Obrciana - 1:2. I tentokrát se nám podařilo záhy vyrovnat. Na krátko rozehraný rohový kop doklepl Michalec - 2:2. O 8 minut později jsme se poprvé v zápase ujali vedení, když rohový kop prodloužil Michalec a na zadní tyči doklepl Dolejš - 3:2. Hattrickem ozdobil svůj výkon Michalec. Přiťuknutí od Bureše zakončil k levé tyči - 4:2. Do půle to bylo vše.

Druhé dějství bylo již opatrné, ale přesto na naše šance bohaté. Několikrát se do zakončení dostal Slanina. Nejlépe mířil však do tyče. Úprava skóre přišla až v 65 minutě. Po samostatné akci Bureše z levé strany si Lánský obránce připsal vlastní branku - 5:2. Slanina pak v závěru neproměnil pokutový kop a v jeho další šanci ho vychytal brankář. Míč však vyrazil pouze ke střídajícímu Vojtkovi - 6:2. Do konce zápasu se již nic zásadního nestalo a rezerva si tak připsala další 3 důležité body.