B tým | Béčko vyhrálo v Lánech

Rezerva se v sobotu představila na pěkně připraveném hřišti v Lánech a výhrou 5:2 prodloužila sérii bez prohry v základní hrací době.

Do vedení jsme mohli jít takřka z naší první šance. Bureš šikovně uvolnil Michalce, který si obhodil i domácího brankaře, ale stopku mu vystavil zřejmě jediný drn na hřišti. Skóre tak otevřel ve 4. minutě Fábry, kdy si za vápnem našel odražený míč a pohotovou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Rychlou odpověď si nachystal druhý nejlepší střelec soutěže Miroslav Balík. Ondrejičku překonal za přispění štěstí, jelikož jeho zakončení nešťastně tečoval Dědeček. Rychlé vyrovnání dostalo Lány zpět do hry a s přispěním špatné komunikace mezi našimi zadáky bylo zaděláno na obrat. Ten se konal po zbytečné standardní situaci z poza vápna. Balíkovu tvrdou ránu vyrazil Ondrejička pouze k dobíhajícímu Reichlovi, který poslal Lány do vedení 2:1. Ondrejička se navíc při zákroku zranil a musel střídat. Nahradil ho dorostenec Plecitý a hned ukázal, proč je ve futsalové Spartě brankařem číslo dvě. V utkání udržel čisté konto, a navíc dlouhým výkopem vyslal do úniku Michalce, jenž míč posunul na svého parťáka Slaninu, který pohodlně vyrovnal na 2.2. Vítěznou branku zajistil po přihrávce od Motlíka sám Michalec. Přesným zakončením upravil na průběžných 2:3. Do konce první půle jsme si žádnou další vážnější šanci nevytvořili.

Do druhé půle jsme vstoupili s jasným úkolem, a to zlepšit defenzivní činnost, což se nám celkem dařilo. Až na pár zaváhání jsme domácí tým nepustili do žádné vyložené šance. Hlavní zásluhu na tom měl obrovitý Motlík. V zápase jsme se dokázali prosadit ještě dvakrát. Střelecké účty si o druhý zásah rozšířil nejprve Fábry, který využil nepřesného odkopu domácího obránce a následně Michalec, jehož střela do šibenice byla nechytatelná.

Zápas měl také slušnou diváckou kulisu, a to díky stovce přihlížejících, kteří Lány podporovali i za nepříznivého stavu. Ve Fyzicky velmi náročném zápase, kdy akce na jedné straně střídala akci na té druhé, se diváci další branky nedočkali. Lánské šance končili v rukavicích Plecitého, nebo vedle branky, a to samé platilo i u nás. Zřejmě úbytkem sil se vytratila přesnost a dynamika, a tak byl zbytek zápasu spíše hrou od vápna k vápnu.

Vítězství za 3 body bylo velmi klíčové pro nadcházející utkání, kdy zajíždíme do Rakovníka, kde se střetneme s místním Tatranem.