B tým | Béčko uzavřelo podzim vysokou výhrou ve Švermově

Rezerva Hostouně v sobotu uzavřela podzimní část sezony výhrou na půdě Švermova 7:1. V prvním poločase se dvakrát prosadil Študent, jednu branku přidal Marek. Ve druhé půli vstřelili po jedné brance Viduna, Prošek a premiérově v dospělém fotbale i dorostenci Hlavsa a Inneman.

Ač rezerva Sokola byla před posledním kolem jasným favoritem, čekala na hráče nepříjemná nástraha v podobě umělky. Ta švermovská je navíc parametry vzdálená od hřišť, na kterých rezerva pravidelně zápasy hraje.

Chvíli si Hostouňští museli zvykat. Obzvlášť při dlouhých pasech, které ve většině případů končily v autu a výkopem domácího brankáře. Co naopak svědčilo technicky vybavenému mužstvu Sokola, byla rychlá kombinační hra, z které i pramenily první dvě branky. U obou se střelecky prosadil Petr Študent.

Nelichotivý vstup domácích do utkání ještě víc umocnila 26. minuta. Po střetu s Proškem se zranil domácí brankář Vošmík. Zápas tak byl nucen dochytat útočník Růžička. Že mu gólmanské řemeslo není cizí, potvrdil vzápětí, když několikrát skvěle zasáhl proti střelám hráčů Hostouně. Ve 34. minutě využil nepozornosti hráčů v zelenobílém i brankáře Ondrejičky mladíček Vaněk a rychlou rozehrávkou trestného kopu poslal z 30 metrů míč do branky. V závěru prvního poločasu však odmítl dramatizaci utkání Marek, který hlavou upravil poločasové skóre na 3:1 z pohledu Sokola.

Kdo se navnadil svižnou a nápaditou hrou v prvním poločas, musel být po přestávce zklamán. Úroveň utkání šla dolu a brankové příležitosti přicházely hodně sporadicky, což po ukončení zápasu vystihl poznámkou k lavičce i zkušený borec Sokola David Viduna: „poprvé jsem si vyzkoušel, jaké je to hrát III. třídu.“ Hostouňští nakonec potvrdili svoji střeleckou formu a přidali v závěru další čtyři branky. Tři z nich zařídili premiéroví střelci. Nejprve zužitkoval přesnou přihrávku Študenta Prošek, posléze se prosadili i posily z dorostu – osmnáctiletý Inneman a šestnáctiletý Hlavsa! Poslední z nich zařídil, tradičně hlavou, Viduna.

„Poslední podzimní zápas ve Švermově jsme byli nuceni odehrát na umělé trávě, což pro nás nebylo vůbec příjemné, protože na ní netrénujeme, a navíc ta Švermově má velmi malé rozměry. Od začátku bylo jasné, že naši kombinační hru, budeme muset nahradit bojovnosti a podstupovat mnoho osobních soubojů. Naštěstí jsme se brzy dostali do dvougólového vedení a utkání měli po zbytek času pod kontrolou. Radost nám udělalo, že jsme mohli do hry zapojit dorostence, kteří se navíc střelecky prosadili,“ přinesl svůj pohled na utkání trenér rezervy Petr Študent.

TJ Baník Švermov vs. Sokol Hostouň B 1:7 (1:3)

Sestava - Sokol: Ondrejička - Prošek (77. Inneman), Viduna, Dědeček, Marek, Bureš, Jansa, Michalec (70. Hlavsa), Soukup, Študent (82. Černý), Hlaváček (46. Krejsa)

Branka: 34. Vaněk - 14. a 16. Študent, 43. Marek, 73. Prošek, 77. Hlavsa, 86. Viduna, 88. Inneman