B tým | Béčko si poradilo s účastníkem vyšší soutěže

Ke třetímu přípravnému utkání si B mužstvo pozvalo osmý celek I.A třídy Čechii Velkou Dobrou. Zápas, ve kterém chybělo několik opor na obou stranách, zvládli lépe Hostouňští a zaslouženě vyhráli 4:3.

Hráči rezervy, po čtrnáct dní staré výhře nad Baníkem Libušín, vyzvali opět účastníka I. A třídy. Obě mužstva vstoupila do utkání oslabena absencí několika opor. I tak od úvodních minut byl vidět pohledný fotbal s několika slibnými zakončenými. Prvním radujícím se týmem z branky byl soupeř. O chvíli později Hostouňští srovnali skóre zásluhou Slaniny.

Ve druhém poločase poslal zelenobílé poprvé v utkání do vedení Slanina. Na 3:1 zvýšil krásnou střelou Bureš a tříbrankové vedení zajistil Hostouni Linc. V závěru utkání se sice nadechnul soupeř k závěrečné stíhačce, ale navíc, než na snížení 4:3 to Velké Dobré nestačilo.

„V dnešním zápase, týmů zdecimovaných nemocemi a zraněními, jsme byli o ten gól lepší. Hráči se prezentovali dobrým výkonem. Některé kombinace měly parametry toho, co bychom chtěli hrát. Děkuji dorostu za zapůjčení hráče, i když i oni v souběžně hraném zápase měli personální problémy. Jsme jeden Sokol! Jediná kaňka na zápase je opět závěr, kdy jsme dokázali soupeře pustit ze 4:1 na 4:3. To se mi jeví jako letošní problém. No máme ještě dost času na tom zapracovat,“ řekl k zápasu trenér Miroslav Supáček.

Další přípravné utkání sehraje „béčko“ o první březnovou sobotu s Unhoští (7. 3. 2020, 10:00) v Rynholci.

Sokol Hostouň vs. FC Čechie Velká Dobrá 4:3 (1:1)

Sestava: Obrcian - Hlava (46. Linc), Viduna, Dědeček, Krejsa (75. Ondrejička) - Hlaváček, Študent, Bureš, Katolický, Hofman - Slanina

Branky: 2x Slanina, Bureš, Linc

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová