28. 4. 2024 (17:00) | ČFL - 24. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B (Hostouň)

B tým | Béčko bralo v derby dva body

V neděli k nám zavítal náš tradiční soupeř SK Slaný B a tím bylo o motivaci postaráno. V souboji rezerv nepadlo mnoho branek, ale i tak se hrál vcelku kvalitní fotbal.

V první půli toho bylo z naší strany k vidění dost. První vážnější šanci měli však Slánští. Po chybě v naší rozehrávce vychytal Žahoura reflexivním zákrokem Ondrejička. Možnost skórovat pak postupně odmítli Linc, Bureš a Fábry. V závěru půle ještě neproměnil Lukáš Krupička samostatný nájezd a pokusy z rohů pro změnu končili v náručí Slánského brankaře. Za zmínku stojí ještě sporný moment, kdy se po střele Bureše mohla pískat penalta (nastřelená ruka ve vápně).

Komplikace na naší straně na sebe nenechali dlouho čekat. Ještě v první půli muselo dojít k nucenému střídání Fábryho, kterého nahradil Michalec (Antonín naskočil do zápasu poprvé od zranění z prvního zápasu s Braškovem). Jinak do druhé půle nastoupilo mužstvo beze změn. Další nucené střídaní v našich řadách muselo proběhnout v 57. minutě. Tentokrát odstoupil Bureš po nevybíravém zákroku hostujícího stopera. Zlom ve skóre nastal krátce po střídání, kdy hlavní arbitr nařídil pokutový kop pro SK Slaný. Znovu se jednalo o hru rukou v pokutovém území. Neposedný balon dopadl Dolejšovi na ruku. Ač měl ruku dle všeho ruku u těla, hlavní arbitr do píšťalky pískl. Dle našeho názoru se jednalo o podobnou situaci, jako v první půli. Ondrejička směr penalty vystihl, avšak na dorážku byl již krátký. Slaný se tedy ujalo vedení 1:0.

Trenér Supáček zareagoval změnou rozestavení a napomohl tím stupňujícímu se tlaku, který vyústil ve srovnání na 1:1. Zmíněný Michalec vyslal kolmicí kanonýra Slaninu a ten nezaváhal. Do konce zápasu jsme bohužel žádnou další šanci neproměnili. Opět sporný moment v závěru zápasu, kdy se po rohovém kopu dostal míč až do rukou hostujícího brankaře, který jej však neudržel a důrazný Hanuščík se již radoval. Hlavní arbitr k naší smůle viděl v Hanuščíkově počínání faul. Dále již nic nenasvědčovala tomu, že by si někdo uzmul 3 body a bez jakéhokoliv nastavení byl zápas ukončen za stavu 1:1. V penaltovém rozstřelu jsme byli lepší. Penaltu proměnili všichni nominovaní a dva body tak zaslouženě zůstali doma.