4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

Adam Boruta - Mám rád i tvrdší fotbal

Těsně před prvním mistrovským zápasem se v Hostouni objevila posila do obrany, bylo třeba zacelit díru po Hofmanovi. Klub proto přivedl univerzála Adama Borutu, pohodáře, který toho dost procestoval. Jestli nyní našel ten pravý klub se teprve uvidí, začátek je však slibný.

Abyste se o Adamovi něco dozvěděli, vyplnil nám krátký dotazník:

MOJE:

1. fotbalová minulost

Začínal jsem ve 4 letech ve svém domově v Rožnově pod Radhoštěm, poté krátký přesun do Vigantic, opět Rožnov pod Radhoštěm, ve 14 jsem šel do Baníku Ostrava, v 16 letech jsem se vrátil zpátky domů do Rožnova, hned o rok později jsem šel do Vítkovic, kde jsem dva roky hrál 1 ligu U19, poté už dospělý fotbal v Rožnově, krátká epizoda v Rakousku, následoval Meteor Praha, kde jsem rok hrál Divizi a poté dva roky ČFL, z Meteoru jsem šel do německého Deggendorfu, poté podzim 2015 a necelé jaro 2016 v Blšanech a od léta Hostouň.

2. cesta do Hostouně

Do Hostouně mě p. Hondlovi doporučil Dominik Rodinger a trenérovi Čurdovi asi něco málo napověděl Michal Zeman. Po absolvování pár tréninků jsme se s trenérem a p. Hondlem domluvili, že do toho půjdeme.

3. oblíbená pozice

Nejlépe se mi hraje na pozici levého obránce. Kdyby bylo potřeba, což doufám, že nebude, jsem schopný hrát taky stopera.

4. osobní cíle

Samozřejmě mě nebaví prohrávat, ale chci mít hlavně z fotbalu radost. Nejdůležitější je ale mé zdraví a celého týmu.

5. herní vlastnosti

Tak co se týče mé hry, tak to asi žádné zidanovky a koloběžky nebudou. Spíše bych tam viděl poctivost, obětavost, důraz a snad dobrá hra hlavou. Líbí se mi anglická liga, takže mám rád i tvrdší fotbal.

6. fotbalová ikona z dětství

Idolů bylo strašně moc a pořád se nějak obměňovali. Ale jelikož mám babičku a dědu z Vigantic a byl jsem u nich v dětství pořád, tak jsme nejvíce s klukama a celou vesnicí přáli a fandili Milanu Barošovi.

7. oblíbené jídlo

Nejvíce jím kuřecí maso na jakýkoliv způsob. Když už si chci dopřát, tak je to buď gulášek nebo svíčková s pěkně vychlazenou Plzničkou.