20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

8. Zelenobílý korunovační ples fotbalistů

V sobotu proběhl v Hostouni již 8. korunovační ples, při kterém se oceňovali fotbalisté za rok 2019. Pozici krále hostouňského fotbalu obhájil kapitán A mužstva Tomáš Marek. Speciálním hostem večera byl autor 176 ligových branek Horst Siegl.

Foto: Lukáš Horníček

Sokol Hostouň navázal v roce 2019 na práci z předešlých let a v povědomí fotbalové veřejnosti se zase o pořádný kus posunul. První mužstvo v ročníku 2018/19 vybojovalo historický postup do třetí nejvyšší soutěže. I rezervní tým se neztratil. V loňské I.B třídě dlouho atakoval postupovou pozici. Nakročeno na postup má i v letošním roce. A naše mládežnická mužstva? Ty si to rovnocenně „rozdávají“ s týmy, od kterých pár let zpět dostávala příděly.

V sobotu to, kromě oslavy loňského úspěšného roku fotbalového oddílu v Hostouni, bylo především o ocenění nejlepších fotbalistů. V kategorii dospělých si odnesli ceny za první tři místa Tomáš Marek, Jiří Kabele, Václav Laušman (A mužstvo) a Miroslav Slanina, Michalec Antonín, David Fábry (B mužstvo).

V dorostenecké kategorii U19 skončili na prvních třech pozicích Jakub Černý, Michal Kratochvíl a Petr Študent. Za mladší dorostence si přešli převzít cenu Jiří Inneman, Jakub Štýbr a Lukáš Rohla. V kategorii starších žáků byli oceněni Oleh Fedorovych, Marek Bartoň a Dominik Linhart. Cenu za tři nejlepší hráče v mladších žácích si odnesli Jiří Fanta, Matěj Šíp a Lukáš Kašpar. Z mužstev přípravek byli odměněni: Jan Kučera, Jan Hort, Matěj Mészáros, Adam Vršťala a Daniel Vaňha.

Korunováni byli i trenéři. Za výbornou práci s mládeží byli oceněni trenéři staršího dorostu Zdeněk Nachtigal a Jan Vycpálek. Stejně tak si odnesli ocenění i trenér mladšího dorostu Miroslav Mokroluský, lodivod starších žáků Jiří Dušek a kouč béčka mladších žáků Roman Hašpl.

Během večera čekalo příjemné překvapení i na předsedu klubu Jiří Hondla, které pro něj připravili starší dorostenci v čele s trenéry Zdeňkem Nachtigalem a Janem Vycpálekem. Za obětavou práci pro klub mu předali plaketu s poděkováním.

PŘEHLED OCENĚNÝCH ZA ROK 2019

A mužstvo (ČFL)

1. Tomáš Marek

2. Jiří Kabele

3. Václav Laušman

B mužstvo (1. B třída)

1. Miroslav Slanina

2. Antonín Michalec

3. David Fábry

U19 | Starší dorost (Krajský přebor)

1. Jakub Černý

2. Michal Kratochvíl

3. Petr Študent

U17 | Mladší dorost (Krajský přebor)

1. Jiří Inneman

2. Jakub Štýbr

3. Lukáš Rohla

U15 | Starší žáci (Krajský přebor)

1. Oleh Fedorovych

2. Marek Bartoň

3. Dominik Linhart

U13 | Mladší žáci (Krajský přebor) - bez umístění

Jiří Fanta, Matěj Šíp, Lukáš Kašpar

U9 a U11 | Kategorie přípravek (Okresní soutěž) - bez umístění

Jan Kučera, Jan Hort, Matěj Mészáros, Adam Vršťala, Daniel Vaňha

Trenéři roku

Zdeněk Nachtigal a Jan Vycpálek (U19), Miroslav Mokroluský (U17), Jiří Dušek (U15), Roman Hašpl (U13 B)

Obec Hostouň

HONDL GLOBAL SERVICE, a.s. - facility management a správa budov

CEJS Group a.s. - silný mezinárodní holding úklidových společností působící na trhu střední Evropy.

Respect Group - nadnárodní korporátní pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele (Makléř roku 2018).

Asset Media - mediální a komunikační agentura pro malé i velké společnosti -komplexní péče v oblasti reklamy.

Autonoma s.r.o. - vysoký standard komplexního a kvalitního zajištění servisu vozů všech značek, včetně karosárny, lakovny a likvidace pojistných událostí.

Köder - velkoobchod, výhradní zástupce pro český trh předních světových výrobců úklidové chemie, člen skupiny GVS Group.

Halbos - od vestavěné skříně po realizaci celého interiéru. Od konzultace přes 3D návrh po realizaci a pozáruční servis. Vlastní výroba v ČR od roku 1993.

Agentura Plus s.r.o. - poskytování služeb v oblasti personalistiky.

SBS Security - bezpečnostní agentura.

ČSAD MHD Kladno - dopravní společnost, člen největší evropské dopravní skupiny Arriva Group.

Foto: Velké poděkování patří všem partnerům klubu, kteří mají nemalý podíl na vzestupu fotbalu v Hostouni.

Foto: Během plesu proběhla tradičně bohatá tombola.

Foto: Králem hostouňského fotbalu se stal kapitán A mužstva Tomáš Marek, za ním skončil Jiří Kabele a Václav Laušman.

Foto: Nejlepším hráčem B mužstva byl vyhlášen Miroslav Slanina, na druhým místě skončil Antonín Michalec a na třetím David Fábry.

Foto: V kategorii U19 byli oceněni Jakub Černý, Michal Kratochvíl a Petr Študent.

Foto: Za mladší dorostence si přebrali ceny pro nejlepší hráče Jiří Inneman, Jakub Štýbr a Lukáš Rohla.

Foto: Ve starších žácích skončili na prvních třech místech Oleh Fedorovych, Marek Bartoň a Dominik Linhart.

Foto: V kategorii mladších žáků byli oceněni Jiří Fanta, Matěj Šíp a Lukáš Kašpar.

Foto: Pro cenu si přišel i zástupce starší přípravky Daniel Vaňha.

Foto: V mladší přípravce byli vyhlášeni Jan Kučera, Jan Hort, Matěj Mészáros a Adam Vršťala.