4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

Vlasák na odchodu. Posílil přední tým druhé ligy

V zimě Adama Vlasáka testovalo prvoligové Dynamo České Budějovice a účastník FNL 1. SK Prostějov. Tenkrát ještě z přestupů sešlo. Nyní už se dvaadvacetiletý střelec dočkal a od nové sezony bude patřit do kádru předního celku druhé nejvyšší soutěže SK Líšeň.

Vedení a trenéři Sokola se netají tím, že chtějí talentované hráče vychovávat a posouvat do profesionální fotbalu. Několik přestupů bylo na spadnutí již v zimě, nakonec k němu dochází až v aktuálním přestupním období. A to rovnou do předního celku Fotbalové národní ligy SK Líšeň.

„Přestup Vlasyho bereme jako takové první vyústění naší cesty, kterou jsme si při mém příchodu řekli. Brát hladové kluky, kteří se budou chtít dostat výš. Vlasy si to zkusil již v zimě. Věděl, na čem pracovat a ukázal nám všem, že to jde. Naprosto si to za letošní sezónu zaslouží. Musí být inspirací pro nás všechny. Moc mu držím palce, protože teď teprve vše začíná,“ neskrývá nadšení z posunu Adam do vyšší soutěže trenér Sokola Dominik Rodinger.

Mrzí ho však, že tu samou šanci nevyužil Štěpán Krunert: „Kruny měl nabídku jak z druhé české ligy, tak slovenské. Nakonec se však rozhodl jít do čtvrté rakouské ligy. To mohl být druhý vzorek za poslední sezónu.“

Blízko přestupu byl i David Štětka, který měl prakticky jistý podpis smlouvy s ligovým klubem na Slovensku. Stopera Sokola však zradilo zdraví a na nějakou dobu si bude muset od fotbalu odpočinout. „Pevně věřím, že se vrátí brzy zpět a budeme řešit jeho přestup v dalším letním okně,“ dodává hostouňský lodivod.

Adam Vlasák: Cesta do profifotbalu nebyla jednoduchá

Adam přišel do Hostouně v létě 2021 a hlavně ze začátku se pral jak s koncem ve Slavii, tak i nastavením hlavy na vysněné působení v profifotbalu…: „Když jsem poprvé dorazil na trénink do Hostouně, přiznám se, že jsem nevěděl, co od toho čekat. Bál jsem se, že je to konečná… Sám jsem tým skoro neznal. Jen jsem věděl, že nemám na vybranou a musím se kousnout a soustředit se na sebe a na nic se nevykašlat. První sezona byla opravdu hodně těžká. Nedařilo se mi, jak jsem si představoval a spíš si zvykal na nový klub.“

„Po první sezóně jsem si říkal, že mám určitě na víc. To mi potvrzovali i lidi v mém okolí. Měl jsem asi problém v hlavě, tolik jsem si nevěřil. Do další sezony jsem šel s tím, že to změním a dám tomu vše, abych se posunul. Nebudu lhát, bylo to náročné. Nastavit si hlavu, že když se něco nepovede, tak přijde další šance. Když se nedaří, tak alespoň makat pro tým a tak dále. Za přestup vděčím lidem v šatně, a hlavně Dominikovi Rodingerovi a Jirkovi Lisnerovi, kteří se mnou pořád pracovali, i když jsem to někdy snášel fakt špatně, tak to se mnou nevzdali. Za to jim chci hrozně poděkovat! Vlastně chci poděkovat všem klukům, které jsem v Hostouni poznal. Byli super parta jak na hřišti, tak i mimo něj.“ napsal Adam na svůj instagramový účet.

Po přestupu do předního druholigového celku čeká Adama další krok. Prosadit se do základní sestavy. A jak se cítí před víkendovým startem FNL? „V trénincích se cítím dobře. Jen je ubíjející to vedro. Je fakt šílený! Trénujeme tady skoro ve 37 stupních. Parta je tu ale super a myslím, že jsem dobře zapadl. Už se nemůžu dočkat prvního zápasu a jsem hodně zvědaví, jak se s tím vypořádám. Přišel jsem sem dávat góly a věřím, že to splním.“

Autor: Lukáš Horníček

Foto (zdroj): sokol-hostoun.cz