VK:Sokol Trapp: Těším se na novou životní etapu a na fotbal s Hostouní

Minulou sezonu ukončil v ligové Příbrami. V létě se rozhodl dát profesionálnímu sportu sbohem a včera nastoupil poprvé v životě do zaměstnání. V jednatřiceti letech, s dvěma mistrovskými tituly ve fotbalovém životopisu. Petr Trapp pracuje ve firmě bratrů Hondlových a čeká ho premiéra v dresu divizní Hostouně.

Máte mistrovské tituly se Slavií a s Plzní, jeden reprezentační start za áčko, hrál jste tři roky v zahraničí. Splnil se vám fotbalový sen, nebo cíl?
Zažil jsem krásné fotbalové chvíle, ale víc jsem asi od své kariéry chtít nemohl. Zase tak skvělý hráč jsem nebyl, všechno jsem si musel odřít (směj se). Se svojí kariérou jsem spokojený.

Co vás vedlo k rozhodnutí jít pracovat?
Rozhodl jsem se živit jistějším zaměstnáním než fotbalem. Mám rodinu, dvě děti a chci s nimi trávit co nejvíc času. Příbram z první ligy sestoupila, zajímavou nabídku na další sezonu jsem nedostal a cestovat do zahraničí za fotbalem už se mi nechce. Říkal jsem si, že by nebylo špatné spojit nějaké slušné pracovní místo s amatérským fotbalem, a to se mně v Hostouni doufám poštěstilo. Do práce se těším, jsem rád, že jsem takový krok udělal.

Jak jste na Hostouň přišel?
Musím se přiznat, že bydlím kousek od Hostouně, ale fotbalově jsem ji nesledoval a o existenci obce jsem měl jen mlhavé tušení. Poprvé jsem ji víc zaregistroval až s přestupem, který jsme uzavřeli minulý týden. Na Strahově jsem náhodou potkal manažera Sokola pana Mužíka, který mi řekl, že by v Hostouni byla možnost spojit práci s fotbalem, oboje prý na slušné úrovni. Následná jednání s panem Hondlem, předsedou klubu a mým budoucím zaměstnavatelem, byla rychlá a férová.

Byl jste zvyklý na špičkový fotbal. Není divize pro vás i tak málo?
Divize se nedá odchodit, i když jste zrovna na jaře skončili v první lize. Znám zrovna v naší divizní skupině několik ligových hráčů, a vím, že to svým způsobem náročná soutěž je. Těším se,  že  klukům v novém týmu pomohu udržet se v popředí tabulky.

Jan Murárik, zdroj