VK:Překvapení v Hostouni. Favorit z Motorletu odjel s prázdnou!

Strach z favorita byl zbytečný. Silný Motorlet nic mimořádného v Hostouni nepředvedl a prohrál zaslouženě 2:3 (1:0).

V prvním poločase Sokolové hosty do nebezpečných situací nepustili. Překvapivě kvalitně zahrál na levém beku Trnka, i když u něj začala gólovka Motorletu. Dopředu hrála Hostouň po zemi velmi dobře, jen se hráči mezi sebou zapomněli domluvit, kdo vystřelí na bránu…

Po změně stran pronikli hosté zleva do nepřipravené obrany a Kudrnu podruhé prostřelili. Smutek do dvou minut vystřídala radost i optimismus. Trnka s Vašákem zakombinovali, míč se dostal na pětku, kde si s ním Novák poradil tím nejlepším způsobem. V 61. minutě za to konečně vzal Kabele a bombou pod břevno vyrovnal. První gól v mistráku, pátý od svého příchodu do Hostouně na začátku srpna.

Pražany, favorita na postup, gól neprobudil. Působili dojmem, že se nemůže nic stát, že si z Hostouně body odvezou. To by ale domácí nesměli mít v týmu bojovníky jako je Marek. Ten poslal zleva kroucený centr do vápna, kde ho šikovně tečnul nováček Gibilov. Už to mohl možná být čtvrtý či pátý gól Sokolů, kdyby sudí hostům neodpustil druhou penaltu, tentokrát po faulu na Hájka, když v prvním poločase neviděl sražení Kabeleho.

„Otočit zápas z nula dva na tři dva, to svědčí o silném charakteru mužstva. Tahle výhra nám může hodně pomoct. Kluci hráli, co jsme si řekli, a myslím, že nejdůležitější moment utkání byl náš první gól. Máme široký kádr a nebojíme se dát šanci mladým. Klukům děkuju za přístup k zápasu,“ usmíval se trenér Zdeněk Hašek.

Hostouň příští sobotu sehraje druhé kolo na hřišti Chomutova (10.15 h.).

Sestava Sokola: Kudrna – Krupička, Burant, Hanuščík, Trnka, Krndžija, Marek, Čurda, Kabele, Novák, Hájek (v prvním poločase střídal Vašák Krupičku, v druhém šel na hřiště Gibilov místo Čurdy, Mach místo Nováka, Vlasatý místo Trnky).

Nejlepší Sokol podle VK: Novák