VK: Záložník Kolmistr se domluvil s Hostouní

Jednání bylo rychlé a dohoda jasná. Vladimír Kolmistr dohraje jaro v dresu divizního Sokola Hostouň. Podle svých slov by rád na jeho konci slavil postup do třetí ligy.

Přišel jste z třetiligového Litoměřicka. Proč jste si vybral nižší soutěž?
Měl jsem v jednání druhou ligu, ale Hostouň přišla rychleji s konkrétní nabídkou. V Litoměřicích jsem v poslední době zažil jednání, o kterém bych neřekl, že je férové. Štace v Litoměřicku byla zatím tou nejhorší, jakou jsem ve fotbale stran chování klubu zažil. Já přestup do Hostouně neberu jako krok zpátky. Sokol je v tabulce na dobrém místě a jeho ambice či kvalita jsou třetiligové. A láká mě hrát pod trenérem Haškem. To je záruka, že by všechno mělo být v pohodě.

Neozval se vám ani nikdo z divizních konkurentů Hostouně na Kladensku, kladenský SK nebo Velvary?
Z Kladna, odkud jsem před lety odešel, se nikdo neozval. Spíš bych čekal, že se ozvou Velvary, kam z Litoměřicka někteří hráči odešli. Ale ani z Velvar nabídka nepřišla.

Čekáte, že vás v Sokole využijí hlavně na levé straně zálohy?
Mně je jedno, jestli začnu zleva nebo zprava. Budu hrát tam, kam mě trenéři postaví. Vždycky podám nejlepší výkon, jaký budu schopný podat. Hlavně chci hrát!

Spojíte štaci v Sokole s prací, jak je v klubu obvyklé?
Tohle s panem Hondlem nyní řešíme...

Když Sokol postoupí, zůstanete?
Podle mého názoru Sokol musí mít takový cíl. K tomu chci Hostouni pomoct. Pak budu chtít určitě zůstat.

zdroj, Jan Murárik