VK: Zájem o fotbal v Hostouni roste

Největší nábor fotbalových nadějí v kladenském okrese se letos zatím konal v Hostouni. Včera se na hřišti Sokola desítkám dětí věnoval také Horst Siegl, bývalý hráč Sparty Praha.

Malí hráči ze širokého okolí byli okamžitě řazeni mládežnickými trenéry do týmů příslušných věkových kategorií, kde předváděli, co se naučili ve svých mateřských oddílech. Horst Siegl, host fotbalového náboru, chodil od kategorie ke kategorii a u každé se na dlouhé minuty zastavil.

„Nejvíce mne zaujaly obě nejmladší kategorie. Na těch dětech, a jsou mezi nimi i šikovné holky, je krásně vidět, že se fotbalu pod odborným dohledem věnují již od útlého věku. Nejlépe to vyniklo v kontrastu s některými staršími dětmi, které se fotbalu očividně věnují teprve krátkou dobu. Nejmladší hráči jsou skutečně příslibem pro hostouňský fotbal,“ uvedl po více než dvou hodinách trvající akce legendární český kanonýr.

Vedle mládežnických trenérů se dětem věnovali i současní hráči prvního týmu či nový trenér áčka. „Když jsem děti pozoroval, vzpomněl jsem si na své dětství, kdy jsem to podobně zkoušel i já. Také jsem chtěl trenérům ukázat, že jim stojím za pozornost. Nábor zlákal hodně dětí s početným dospělým doprovodem, což pro mne znamená, že fotbal v Hostouni jde dopředu. Věřím, že v klubu vyrostou dobří fotbalisté i lidé,“ konstatoval bek Sokola Tomáš Vlasatý.

„Je to super akce věnovaná všem věkovým kategoriím. Tohle klubu jenom prospěje,“ doplnil spoluhráče záložník Tomáš Marek. „Příslib pro hostouňský fotbal vidím v tom, že se na nábor dostavila kvantita, z které se nyní musí vytvořit kvalita. Základní kámen jsme už tím zájmem o děti v klubu položili,“ dodal kouč Zdeněk Hašek.

Podle prvních informací klub získal za jedno pondělní správně zorganizované odpoledne do svých oddílů zhruba třicítku nových dětí.

Autor: Jan Murárik

zdroj: