VK: Trenér Hašek: Ve Velvarech se nesmíme bát

Kladenský SK ve Velvarech nedávno prohrál. Zítra na hřiště lídra divizní skupiny B zavítá v tabulce podobně postavený tým, hostouňský Sokol. Ten se v případě vítězství udrží v těsném kontaktu s čelními pozicemi. Kudy za úspěchem, na to jsme se zeptali kouče Sokola Zdeňka Haška.

Jsou Velvary zvláštním soupeřem pro Sokol, nebo tím, jak je vrchní část tabulky vyrovnaná, je jen jedním z těch těžších?

Není náhoda, že vedou divizi. V národním poháru v létě porazili dva profesionální kluby, takže jsou velmi kvalitní a zřejmě fotbal ve Velvarech nedělají vůbec špatně, když tohle dokázali. Spousta jejich hráčů prošla profesionálním fotbalem.

Co na jejich hřišti udělat pro to, aby Hostouň nebyla v zápase outsiderem?

Nebát se hrát svou hru, soustředit se na to, co si před zápasem řekneme. Podat samozřejmě stoprocentní výkon. Možná v náš prospěch bude hrát kondiční složka soupeře, která nemusí být oproti předpokladům na tak vysoké úrovni, o jaké hovoří jeho výsledky. Jestliže chtějí mužstvo připravit na třetí ligu, musejí zapracovat na kondici. Každopádně na prvním místě tabulky jsou oprávněně.

Je to už nyní v jejich podání herně třetí liga?

Špička naší divizní skupiny je svou přípravou týmů na úrovni třetí ligy. Ovšem nemají tak široký kádr, aby ji bez potíží zvládli. Znovu musím zopakovat problém s kondicí, ten vidím u všech špičkových divizních týmů naší skupiny. Podívejte se ale například na Ústí nad Orlicí. Měl to být outsider soutěže a oni ji zvládají. Vždycky záleží na mnoha okolnostech. Záleží vždy na tom, jak klub dokáže hráče i fotbalové podmínky připravit na přechod do třetí ligy. Nevím, jestli by Velvary hrály, nebo nehrály o sestup. Dobře v současné době spolupracují s třetiligovým Litoměřickem. V kádru mají dost hráčů z Litoměřicka, kteří se ve třetí lize neuplatnili a na divizi jim to stačí.

Kdybyste byl trenérem Velvar, co byste nachystal na Hostouň?

Připravil bych svůj tým na technicky vyspělé hráče soupeře.

Jan Murárik, zdroj