VK: Štěpánova placírka: Děkujeme našim fanouškům za podporu

Štěpán Hájek studuje média na vysoké škole a na hrotu hostouňského útoku zlobí soupeřovy obrany v divizní skupině B. V rubrice Štěpánova placírka pro Vaše Kladno komentuje výkony Sokola pohledem aktéra.

Foto: Jan Murárik

„Utkání hrané na Velký pátek na umělém povrchu v Rynholci nám přineslo první jarní tříbodový zisk. Zápas proti Arsenalu Česká Lípa, který měl být podle papírových předpokladů jasnou záležitostí, jsme rozhodli jediným gólem. Ten nás přiblížil čelu tabulky a hosty naopak odsunul na poslední nesestupovou třináctou příčku.

Podzimní zápas na severu Čech jsme vyhráli jasně 5:0, když se nám podařilo vstřelit dvě rychlé branky. Domácí se pak více soustředili na diskuze s arbitry a hádky mezi sebou než na samotnou hru.

Trenérský tandem Hašek - Čurda nás i vzhledem k těmto zkušenostem připravoval na velmi těžký zápas proti mladému a agilnímu celku. Přičemž klíčový měl být rychlý vedoucí gól. Oproti předchozímu nepovedenému utkání v Úvalech došlo k úpravě formace a i k jedné změně v základní jedenáctce, kdy Marek Vašák nahradil ve středu hřiště Kamila Kulhavého.

Od první minuty jsme zápas kontrolovali a hosty jsme kromě brejku, který na hranici faulu hasil stoper Dundjerovič, do ničeho nepustili. Naopak sami jsme kontrolovali hru a měli několik šanci, které velmi hlasitě volaly po kýžené trefě. Hlavička Kabeleho do tyče, Trappův dalekonosný pokus hlavou, který jen s námahou hostující brankář vyrazil nebo zakončení Kolmistra. Bohužel, i po těchto příležitostech se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé půle jsme vstoupili stejně jako do té první a podařilo se nám dostat do velmi zajímavých situací, které jsme vinou nepřesné finální přihrávky nepřetavili v první branku. Následné hlušší období však rázně utnulo duo Trapp – Patarocha. Prvně jmenovaný skvěle z pozice středního obránce vyvezl míč, obešel dva hráče, a i když si ve vápně míč předkopl asi více než by chtěl, dokázal ho ve skluzu čistě vybojovat a připravit ho pod sebe Patarochovi. Ten sice napoprvé neuspěl, ale druhý pokus do horního rohu branky byl natolik razantní, že strážce hostující svatyně nedokázal reagovat – 1:0.

Arsenal gól vybudil k větší útočné aktivitě, kterou mohli chvilku po inkasovaném gólu přetavit ve vyrovnání. Po pasu za obranu však hostující útočník ztroskotal na Kudrnovi, který dokázal fantasticky vyrazit i dorážku a následně míč plácnout mimo dosah dobíhajících hráčů v černo-růžových dresech, a tak jsme mohli na hřišti i v kabině oslavit první vítězství na jaře.

Nerad vyzdvihuji jednotlivce, protože vítězství je zásluhou celého týmu, přesto bych však za tento zápas ocenil Petra Trappa, který byl v obraně velmi jistý a svým ofenzivním výpadem a následnou asistencí na vítězný gól výrazně pomohl v tažení za třemi body. Závěrem bych rád poděkoval všem fanouškům, kteří nás přijeli do Rynholce podpořit. Příští sobotu nás čeká od 10.15 hod. zápas v Hrobcích, kam si jednoznačně jedeme pro další plný bodový zisk do tabulky divize B. Sokol, do toho!“

Štěpán Hájek

Zdroj: Vaše Kladno