28. 4. 2024 (17:00) | ČFL - 24. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B (Hostouň)

VK: Hostouň udeřila a Lípa zvadla

Hostouňští Sokolové přelétli Českou Lípu jak grippeny a přitom pětkrát udeřili. Po výhře 5:0 (1:0) se Hostouň drží na dosah špičky divizní tabulky.

Hostouň má z čeho vybírat a trenér Hašek je výtečný fotbalový šaman. Do sestavy postavil nováčka Gajeckého (dopolední nákup z Aritmy, pozn. red.) a ten se mu v České Lípě odvděčil dvěma góly. Při obou se výtečně orientoval ve vápně a za gólmanova záda vždy poslal odražený míč.

Jestliže v prvním poločase hru hostů tahali kupředu po stranách Dukát s Krndžijou, uprostřed hřiště byl až do svého zranění ve třicáté minutě pozičním králem štítový záložník Zachariáš. Za ním tvrdili obranu především Marek s Tichým, který k tomu ještě přidával nebezpečně zahrávané rohy. Ovšem bez toho, že by šlapal celý tým, by však tato jména nevynikla. Domácí své dvě vážnější příležitosti vtěsnali do první půlhodiny.

V druhém poločase se kvalita hry hostů v porovnání s představením Lípy ještě o třídu zvedla. Je otázka, jestli Lípa byla tak špatná, nebo Hostouň sehrála své nejlepší utkání na podzim. V závěru vzal režii zápasu na sebe Kabele a po jeho nahrávkách byl s domácími nadějemi definitivní konec. Kupodivu svůj výkon stupňoval také "těžkotonážník" Šilhan. Ovšem chválu zaslouží i gólman Pettík, který už dva zápasy drží čisté konto.

"Chválím celý tým. Jsem spokojený. Nastoupili hlavně hráči, kteří nejvíc v týdnu trénovali. Chyběl nám ženáč Trnka a ti, co mu byli na svatbě, šli na hřiště v druhém poločase. Máme z čeho vybírat a všichni chtějí hrát, to je pro mě důležité," konstatoval po utkání trenér Zdeněk Hašek.

Příští neděli hraje Hostouň doma s týmem Hrobců (17.00 h.).

Góly: 2. a 74. Gajecký, 64. Šilhan, 80. Hajek, 88, Novák

Sestava Sokola: Pettík - Tichý, Marek, Viduna, Krndžija, Zachariáš, Dukát, Kabele, Hájek, Gajecký, Šilhan (v prvním střídal Zachariáše Motlík, v druhém šli na hřiště Novák za Dukáta, Hanuščík za Tichého, Krupička za Gajeckého a Mach za Hájka).