V Hostouni končí sportovní ředitel Zdeněk Mužík

Po vzájemné dohodě skončil sportovní ředitel Zdeněk Mužík. V klubu působil dvacet let. V Hostouni končí i Zdeněk Hašek a Miroslav Mokroluský. Jedná se o kroky v rámci restrukturalizace klubu, v nejbližší době bude oznámena nová organizační struktura a představeny nové tváře.

Zdeněk Mužík začínal v klubu před dvaceti lety v roli trenéra A mužstva, coby účastníka kladenského Okresního přeboru a jeho úspěšná mise se zastavila až před branami Krajského přeboru. Před devíti lety pak, po krátké odmlce, započala v klubu jeho druhá mise, tentokrát na pozici sportovního ředitele mužů. I v nové roli sbíral úspěchy. A mužstvo se během jeho působení probojovalo do třetí ligy, B mužstvo pak do I.B třídy.

„Na období v Hostouni budu vzpomínat jen v dobrém. Potkal jsem tu hodně fajn lidí a působení v klubu se pro mě stalo srdeční záležitostí. Po téměř dvaceti letech jsem však začal cítit, že je čas skončit a po debatě s Jirkou Hondlem jsme se domluvili na ukončení mého působení,“ řekl ke svému odchodu Zdeněk Mužík.

Na úspěšného trenéra a sportovního ředitele bude vzpomínat v dobrém i předseda klubu Jiří Hondl: „Zdeňkovi upřímně děkuji za letitou spolupráci a odvedenou práci ve prospěch klubu a věřím, že někdy v budoucnu se jeho kroky opět protnou se Sokolem Hostouň, tak jako již několikrát. Zároveň mu osobně za sebe a myslím, že mohu i za celý klub, přeji úspěch v jeho dalších profesních krocích, tak spokojenost a naplněnost v osobním životě.“

V klubu došlo v zimě i k dalším změnám

Na přelomu roku skončil v klubu i Zdeněk Hašek a Miroslav Mokroluský. Bývalý úspěšný trenér A mužstva Zdeněk Hašek zastával v klubu funkci šéftrenéra mládeže od léta 2022. „Poté, co jsem převzal v pozici trenéra SK Kladno jsem si sedl s předsedou panem Hondlem a domluvil jsem se na ukončení spolupráce. Nyní se chci plně věnovat práci na SK,“ řekl k odchodu současný trenér kladenského divizního klubu.

Na vlastní žádost končí Miroslav Mokroluský. Své kroky proťal s Hostouní v létě 2017, kdy převzal tým mladšího dorostu. S ním v covidové sezoně 2019/20 dokonce ovládl Krajský přebor. V klubu zároveň působil v roli sekretáře mládeže a byl členem představenstva. Před letošní sezonou pak přijal nabídku na trénování B týmu mužů. Kádr se mu povedl oživit příchodem několika talentovaných fotbalistů, kteří v minulých letech prošli právě dorostem Sokola. Oživení však nevedlo k naplnění podzimních cílů a sám se rozhodl na jaře v týmu nepokračovat. V klubu končí i v ostatních funkcích.

Všem moc děkujeme za odvedenou práci pro klub a přejeme všechno nejlepší jak ve sportovním, tak i v osobním životě.