U19 | Postup do semifinále s výstrahou

A dorost dnes odehrál poslední utkání skupinové fáze zimní ligy v Jílovém, ve kterém podlehl týmu hrající středočeský přebor - FK Králův Dvůr. I přes druhou porážku v řadě se dorostenci umístili na třetím místě a probojovali se tak do semifinále. Soupeře určí příští týden dohrávka mezi našim dnešním soupeřem a domácími z Jílového.

Foto: Zuzana Šůsová

Do zápasu dorostenci vstoupili velmi dobře a v prvních deseti minutách se všechno důležité odehrávalo na polovině soupeře. Bohužel v dalším průběhu se dominance na hřišti otočila. „Dnes jsme opět přistoupili k zápasu velmi špatně. Místo toho, abychom hráli fotbal se soupeřem, který byl hratelný, radši jsme diskutovali s rozhodčím a lavičkou. Chyběla mi kombinace, pohyb, práce s míčem, a hlavně střelba byla velmi slabá a špatná. Každý hráč by si měl uvědomit, proč vůbec hraje fotbal a hlavně, jak ho hraje. Vše začíná rozcvičkou a přístupem,“ přiblížil důvod vysoké porážky trenér A dorostu Zdeněk Nachtigal.

„Kdo viděl, musí dát za pravdu. Spíš než hledat chybu u rozhodčího, nebo u jiných, měl by začít každý u sebe. Nejen, že se řečmi rozhodí každý sám, ale rozloží to i tým, což je škoda. Raději by si kluci měli pomoci, poradit si, křiknout na sebe, povzbudit se... Na fotbale je krásné, že je to týmová hra. Tak proč si to kazit…,“ doplnil svůj pohled vedoucí mužstva U17 Petr Študent.

Sokol Hostouň vs. FK Králův Dvůr 0:10 (0:4)

Sestava: Kučera - Krejsa, Pechar, Dědeček, Máj - Frýdl, Študent, Mikeš, Kratochvíl - Bříza, Jansa (Čečetka, Fanta, Nachtigal, Ďurčanský)

Hráč utkání: Filip Bříza (vybírá realizační tým soupeře)

Fotogalerie: >>>>>