4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

U15 | Jaromír Boháč: Soustředění nám prospělo

Starší žáci ani v závěru letošní předčasně ukončené mistrovské sezony nikterak nelenivěli. Po vítězném turnaji o Libušínský pohár absolvovali pětidenní soustředění v Heřmanicích v Podještědí a odehráli další dvě přípravná utkání. Dění posledních dnů a týdnů pro náš web zhodnotil trenér starších žáků Jaromír Boháč.

Svěřenci Jaromíra Boháče po rozvolnění v půli května stihli odehrát deset přípravných utkání a Libušínský pohár. Zápasově a tréninkově nabitý program zakončili soustředěním v severních Čechách. K přípravě na novou sezonu v Krajském přeboru se znovu sejdou v půlce července.

Závěr sezony pohledem trenéra starších žáků Jaromíra Boháče

Ještě před odjezdem na soustředěni jsme v neděli dopoledne hráli turnaj o Libušínský pohár. Dvě výhry a remíza s pořádajícím klubem nám zajistili první místo. Vzhledem k počtu nově příchozích hráčů jsem musel nominovat dalších šest hráčů, kteří tvoří základ našeho mužstva. V úmorném vedru jsme turnaj slušně zvládli a hned po vyhlášeni odjeli do Roudnice n. Labem abychom sehráli přípravné utkání s jedním z nejlepších divizních celků ze všech skupin. Velmi kvalitní soupeř s dostatečným počtem střídajících hráčů odhalil naše nedostatky i přednosti. První poločas jsme ještě zvládli (2:2), ale v druhé části nám docházeli síly a soupeř využil našich chyb a celkem v klidu dovedl utkaní do vítězného konce - 3:8 z našeho pohledu.

Večer už jsme byli na hotelu. Pondělní tréninkový plán byl přizpůsoben náročnému nedělnímu programu. Po pondělním vedru se ochladilo a po zbytek soustředěni bylo příjemné počasí pro trénovaní. Na čtvrtek jsme si pozvali tým z Nového Boru, se kterým jsme před rokem sehráli přípravné utkání na jeho hřišti s jednobrankovým vítezstvím. Bohužel ze středy na čtvrtek hodně pršelo, a tak bylo utkání přesunuto na umělou trávu. Zápas na umělém povrchu a při dvoufázovém tréninku jsme zvládli. Byli jsme lepším týmem a zaslouženě zvítězili 7:2, přestože soupeř měl výhodu tří penalt po našich zbytečných faulech. Díky naší kvalitní hře v útočné fázi, jsme soupeře přestříleli a zároveň ho potrápili účinnými protiútoky.

Pateční tréninkové dopoledne už bylo zaměřeno na techniku a fotbalovost zakončené miniturnajem. Určitě nám soustředění prospělo nejen po fotbalové stránce, ale i pro utužení vzájemných vztahu. Bohužel stále máme velkou marodku, a tak věřím, že do 19. 7. budou už všichni v pořádku. Z reakcí hráčů usuzuji, že se jim soustředění líbilo a ukázalo v čem ještě zaostáváme za nejlepšími týmy a kde jsou i naše přednosti.

Po znovuotevření fotbalových tréninků jsme od poloviny května sehráli deset přípravných utkání. Sedmkrát jsme vyhráli a třikrát prohráli s celkovým skórem 116:37. Výše skoré je ovlivněna i vysokými dvojcifernými výsledky s ABC Braník a Švermovem. Průměr skóre 4 obdržených branek na zápas je však hodně a před startem nové soutěže budeme muset na obranné činnosti zapracovat a bylo by dobré, kdyby se nám podařilo i mužstvo vhodně doplnit.

Autor: Lukáš Horníček