4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

A tým | Z venku opět s trestem a bez bodu

Hostouňští nedokázali ani napodruhé na hřišti soupeře dohrát v plném počtu hráčů. A stejně jako v Českých Budějovicích, to i v Přešticích stálo náš tým body.

I když na začátku utkání bylo znát, že se Hostouňští po několika měsících pobytu na umělém povrchu s přírodní trávou musí zase sžít, byli to právě oni, kteří drželi v úvodní části zápasu otěže ve svých rukách. Dobrý vstup do zápasu korunovali ve 22. minutě, kdy nákopem z půlky hřiště našel Štětka před bránou Vlasáka, který míč ukázkově zpracoval a následná střela skončila v brance domácích. Prvně jmenovaný byl i u dalšího důležitého momentu zápasu. Ve 40. minutě byl po jeho údajném faulu nařízen pokutový kop, který sice soupeř neproměnil, ale svým nesouhlasem s výrokem směrem k rozhodčímu si Štětka vykoledoval červenou kartu a poslal Sokol do deseti.

Do druhé půle vstoupily lépe Přeštice a v úvodních patnácti minutách Hostouňské přišpendlili na jejich polovině. To vyústilo ve dvě slepené branky. V 56. minutě se prosadil Arzberger, o minutu později využil zaváhání obrany Zeman. Zelenobílí se v oslabení pokusili o vyrovnání. Brankové šance Filipa Nováka a Dominika Šmerdy však zastavil domácí brankář, a když nedokázal v závěru utkání usměrnit balon hlavou mezi tři tyče Lukáš Kosík, zůstaly tři body na západu Čech.

FK Robstav Přeštice vs. Sokol Hostouň 2:1 (0:1)

Sestava – Sokol: Tetour - Bízek, Zahranychnny, Kosík, Miker (76. Šmerda), Januška (46. Novák F.), Vlasák, Štětka, Novák D. (82. Drul), Hucek, Neruda (62. Habovda)

Branky: 56. Arzberger, 57. Zeman - 22. Vlasák

Žluté karty: Černý, Chocholoušek, Suchý, Zeman, Arzberger - Štětka

Červené karty: Kraml /91./ - Štětka /40./

Jsem velmi zklamaný. Takto odevzdat tři body soupeři je šílený. Čtyřicet minut diktujeme hru, není vůbec pochyb o tom, kdo zápas drží v rukách, vedeme jedna nula a nemusíme bláznit. Pak přijde moment, který rozhodl celé utkání. Na obranu Štéti si rozhodčí penaltu vymyslel, ale stejně nemůže takhle zareagovat! To je selhání jedince, stejně jako vyloučení například Olayianky ze Slavie. Byl to zkrat, který nás dnes stál tři body. My hráli opět skoro padesát minut o deseti. Branky, které jsme dostaly, byly laciné, ale měli jsme tři příležitosti, ze kterých jsme měli aspoň jednu proměnit a brali bychom bod, takhle nemáme nic. Chtěl bych ocenit všechny střídající hráče, přinesli do hry oživení a pomohli nám k tomu, že jsme posledních deset minut byli zase lepším týmem.