A tým | V utkání se Slováckem jsme se střelecky neprosadili. Výhru si připsali domácí

Hostouňští mají za sebou, v rámci soustředění v Uherském Hradišti, přípravné utkání s rezervou Slovácka. Na stadionu Na Bělince v Kunovicích odehráli s domácím výběrem vyrovnanou partii, v zápase se však neprosadili. To soupeř našel ve svém výběru dva přesné zakončovatele.

Do utkání vstoupil lépe soupeř a již v osmé minutě otevřel skóre. Hostouňští mohli vyrovnat o pár minut později. Pokus Křenka zpoza vápna však vytáhl domácí gólman konečky prstů na roh. V průběhu prvního poločasu hrála obě mužstva utkání ve velkém tempu, ale skóre na světelné tabuli zůstalo 1:0 pro domácí.

Do druhé poločasu vstoupili lépe zelenobílí, kteří více drželi míč na svých kopačkách. Dobře hrající soupeř dlouho odmítal pustit Hostouňské do blízkosti své branky, a naopak sám nakonec dokázal podruhé v utkání udeřit. V závěru utkání byli hráči Sokola blízko ke korekci skóre. Obránce Rampa obešel všechny i brankáře, útočná akce však skončila bez zakončení. Stejně tak si nenašel míč cestu mezi tři tyče po závaru a zakončení Štětky.

Fantastický zápas, perfektní příprava. Soupeř byl vynikající, jeden kvalitní hráč vedle druhého. My hůř začali, ale pak jsme drželi víc míč, bohužel nám zatím chybí finální přihrávky,“ zhodnotil utkání pro Kladenský deník trenér Dominik Rodinger.

1. FC Slovácko vs. Sokol Hostouň 2:0 (1:0)

Sestava: Pančev (46. Saladiak) – Bízek, Rampa (85. Lisner), Křenek, Venancio (70. Kostka), Januška, Kostka (46. Fotr A.), Štětka, Etemike (70. Paulizzi), Novák, Freisinger

Příští víkend poměříme síly s druholigovou rezervou Sparty. Utkání je naplánováno na neděli 18. února (11:00). Zápas odehrajeme v tréninkovém centru na Strahově.