A tým | Souboj předních celků ČFL pro Velvary. Soupeř rozhodl o výhře z penalt

Hostouňští mají za sebou těžké utkání s lídrem třetiligové skupiny B. Zápas s Velvary nabídl napínavou podívanou a v mnoha ohledech připomínal spíše bitvu o důležité body než přátelské střetnutí z kraje zimní přípravy. Slovan o výhře 2:1 rozhodl z penalt. Hostouňští byli v závěru blízko vyrovnání, samostatný únik Etemikeho však skončil faulem hostů, následný trestný kop z kopačky Brazilce Venancia skončil „pouze“ na tyčce soupeřovi branky.

Sokol Hostouň vs. Slovan Velvary 1:2 (1:1)

Branky: 22. Kostka - 17. Žežulka (p.), 66. Kolařík (p.)

Sestava: Saladiak (46. Pančev) - Venancio, Štětka, Charvát (46. Bízek), Rampa - Hucek, Novák (62. Freisinger), Křenek - Kostka (67. Paulizzi), Fotr A. (62. Etemike), Januška (67. Fotr O.)

Nadstandardní utkání v přípravě s velmi silným soupeřem. Bylo vidět, že mají v týmu už zkušené hráče, kteří jsou obouchaní v těžkých zápasech. Je potřeba říct, že jak první, tak druhý poločas měly Velvary své šance, kdy nás podržel jak Sali, tak Panči. Naopak jsme dostali branky z dvou penalt, kde první byla naprosto nesmyslná, pan rozhodčí to špatně vyhodnotil a druhá byla po kontaktu Rampiče, kde jsem si myslel, že ten hráč sám upadl. Takže touto cestou je potřeba se omluvit panu rozhodčímu, že jsem zbytečně vyjel. My máme problém zatím se souboji. Musíme přidat. V týmu jsou kluci, kteří vypadají jako hory a pak prohrávají jeden souboj za druhým, nebo se jim vyhýbají. Celkově ale velmi dobré tempo, z obou stran velká fotbalovost a pro nás sbírání zase těžkých minut pro naše mladé hráče jako je Rampa, Kostka, či třeba i Saladiak v bráně. Závěru škoda, tam Osky udělal zkrat, který do hry vůbec nepatří. Držíme Velvarům palce do jarních bojů.

Příští přípravném utkání je na programu již ve středu 7. února. Naším soupeřem bude tým z béčkové skupiny ČFL FK Baník Most-Souš. Zápas odehrajeme opět v Rynholci s časem výkopu v 18:00 hodin.

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Petr Saladiak