10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

A tým | Sokolové předvedli v Plzni pěkný fotbal s hořkým koncem

Hostouň podlehla v Plzni rezervě Viktorie 0:2. Západočeši otevřeli skóre v úvodu utkání, druhou branku pak přidali v závěru se sporné penalty.

„Výsledku v Plzni jsem se obával, ale náš výkon mi i přes porážku udělal radost,“ řekl po utkání předseda Sokola Jiří Hondl. A fotbal v provedení sokolů chválil právem. Plzeňští oproti předpokladům hosty nezamkli na jejich polovině. Naopak. V prvním poločase byli rádi, že Sokol neproměnil některou ze šancí. Anebo, že rozhodčí přehlédl dvě ruce v jejich vápně… Hostouňští se však naděje na bodový zisk zbavili sami chybou v záloze. Po ní se béčko ligového giganta ujalo vedení.

V druhé půli dál Hostouňští předváděli pěkný útočný fotbal. Leč jen po velké vápno. Mezi tři tyče totiž nevyslali jedinou střelu. Definitivní tečku za podobou skóre udělal sudí. Ten posoudil běžný souboj ve vápně sokolů jako nedovolený ze strany hostů a posichroval Plzeňským tři body.

Hostouň je v tabulce ČFL skupiny A na třináctém místě ze šestnácti. Ve středu hostí v dohrávce béčko Příbrami (16:00).

FC Viktoria Plzeň vs. Sokol Hostouň 2:0 (1:0)

Sestava (Sokol): Mařík - Pavlík, Konejl, Trapp, Hovorka - Kabele, Zahranychnyy, Brejcha (80. Soukup), Dostál (73. Hájek), Kulhavý (73. Lohoyda) - Vegricht (60. Čakurda)

Branka: 11. Hezoučký, 76. Selnar (p.)

Žluté karty: Pešek - Kulhavý, Hovorka, Konejl, Pavlík