4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

A tým | Sen o šestém místě se hráčům Sokola rozplynul. V závěrečném kole nechali body Vltavínu

Závěrečné utkání letošní sezony České fotbalové ligy skupiny A mezi Loko Vltavín a Sokolem Hostouň skončilo vítězstvím holešovického celku 2:1. Hostouňští se po porážce musí spokojit s desátým místem, přičemž na vytouženou šestou příčku ztratili pouze dva body.

I když ani jedno z mužstev již nemohlo zahýbat s postupovou, respektive sestupovou matematikou, měly oba celky v sobotním střetnutí o co hrát. Domácí drželi naději na umístění v první trojce, Hostouňští zase bojovali o historicky nejlepší umístění v soutěži. Po závěrečném hvizdu byli nakonec šťastnější hráči Vltavínu, kteří se dostali do dvoubrankového vedení díky brankám Sprinze a Kuchaře z přelomu poločasů. Hráči Sokola stihli v 70. minutě pouze korigovat skóre zásluhou pohotové dorážky Janušky.

Loko Vltavín vs. Sokol Hostouň 2:1 (1:0)

Sestava – Sokol: Pančev - Bízek, Zahranychnyy, Krunert, Miker (67. Fotr O.), Pavi Junior (46. Neruda), Januška (87. Tetour), Vlasák, Novák D. (75. Šmerda), Novák F., Hucek

Branky: 45. Sprinz, 47. Kuchař - 70. Januška

Žluté karty: Borkovec, Tichý, Trávníček, Ulrich - Zahranychnyy

Dnešek podtrhl celé jaro. První poločas jsme byli zbytečně nervózní hlavně v rozehrávce od naší brány a moc míčů jsme nakopávali nahoru. Soupeři jsme darovali úplně stejnou branku jako v Budějovicích v momentě, kdy rozhodčí pískal konec první půle. Druhý gól totožný po chybě ve středu pole a díře v obraně šel soupeř do dvoubrankového vedení. Nám to uvolnilo hlavu, začali jsme hrát tak, jak jsme chtěli od první minuty. Vypracovali jsme si šance a snížení přišlo po hezké akci Javiho a dorážce Janyho. Bohužel to nestačilo. Měli jsme další možnosti, ale ty jsme nedotáhli. Zápasu by slušela remíza a tím pádem by bylo hezčí i naše umístění v tabulce. Velká škoda. Gratuluji touto cestou Vltavínu k vítězství.