4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

A tým | První mužstvo odstartovalo přípravu na novou sezonu

Po měsíční dovolené se hráči Hostouně vrátili k přípravě na novou sezonu. Na prvním tréninku se objevilo sedm nových tváří a dvě staronové. K velkým změnám dochází i v realizačním týmu. První přípravné utkání Hostouňští odehrají v sobotu 15. července v Dobrovízi proti dorostu Bohemky.

Přesně 31 dnů po poslední společné tréninkové jednotce se dnes sešli hráči A mužstva, aby odstartovali přípravu na sezonu 2023/24. Na prvním tréninku se již neobjevil brankář David Tetour. Brankářská opora se rozhodla ze zdravotních důvodů přerušit kariéru. První týdny tréninkových dávek neabsolvuje Tadeo Paulizzi, který v Argentině čeká na vyřízení potřebných dokladů. Minimálně začátek přípravy Sokola se nebude týkat ani Adama Vlasáka, Štěpána Krunerta a Davida Vitáska. Prvně jmenovaný je blízko angažmá v druholigové Líšni. Štěpán Krunert zkouší štěstí v Rakousku a David Vitásek je na testech v třetiligových Velvarech.

Klub nadobro opouští střelec Jiří Miker, který odchází do rakouského klubu St. Martin/Lainsitztal. Do Rakouska pravděpodobně zamíří i David Novák, jemuž skončilo v Hostouni hostování ze Slavie. Po konci hostování dále končí v Hostouni Theodor Matějíček. Do Slaného pak přestupuje Kyrylo Shkyria, jenž v partnerském klubu působil již na jaře.

Foto: Jiří Miker končí v Hostouni po dva a půl letech

Vedení Hostouně pracuje i na posílení kádru. Po ročním hostování ve Slané se vrací Daniil Sadyk. Z kádru Slaného se zapojí do přípravy Martin Kostka. Po krátké odmlce v klubu je pak blízko podpisu smlouvy další navrátilec Vojtěch Mentberger. Do přípravy nastoupily i zcela nové tváře. Z Jablonce přichází na testy Šimon Drda, z Dukly Praha Tomáš Mládek, ze Zbuzan dvojice Graham Etemike a Tomáš Křenek. Novým brankářem Sokola by se mohl stát Martin Saladiak, jenž přichází na testy z Radotína. O šanci se prosadit do kádru Dominika Rodingera se pokouší i makedonský mládežnický reprezentant Darko Stojanovski. Z mládeže Hostouně se zapojí do přípravy šestnáctiletý talent Jiří Fanta.

Foto: Po půlroční odmlce si vyzkoušel tréninkové dávky Hostouně Vojtěch Mentberger

Ke změnám dochází i na lavičce

Po konci aktivní kariéry přichází na pozici asistenta trenéra Štěpán Kučera. Bývalý ligový obránce Sparty Praha, SK Kladno, ale i třeba z belgického mužstva Club Brugge KV, tak doplní trojici Dominik Rodinger, Jiří Jeslínek a Jiří Lisner. K doplnění trenérského týmu dochází i na pozici trenéra brankářů. Davida Bičíka, který se již nebude moci trenéřině věnovat naplno, doplní  ex-hostouňský brankář Bogdan Petrovič. Poslední změnou pak je v osobě maséra. Po dlouhých osmi letech klub dočasně opouští Josef Husák. Na jeho pozici nastupuje Michal Kubáň, jenž byl nucen ze zdravotních důvodů přerušit aktivní kariéru.

Foto: Novou tváří v realizačním týmu je Štěpán Kučera

V přípravě s Bohemkou, Slaným a Teplicemi

Během letní přípravy odehraje A mužstvo čtyři přípravné duely. Prvním soupeřem bude Hostouňským v Dobrovízi výběr staršího dorostu Bohemians Praha. O čtyři dny později se představíme ve Slaném, kde poměříme síly s místním divizním mužstvem. V sobotu pak přivítáme na domácím hřišti rezervu Teplic. Před startem soutěže nás prověří zápas předkola poháru Mol Cup (29. / 30. 7.) s divizním mužstvem SK Hořovice. Soutěžní ročník rozehrajeme 6. srpna proti rezervě českobudějovického Dynama.

so 15.07.2023 09:30

Bohemians U19