A tým | První jarní body pro Hostouň. V sobotním derby zdolali Cábelíky

Hostouňští v sobotním utkání 18. kola porazili Králův Dvůr a připsali si tak první bodový zisk v odvetné části sezony. Skóre utkání otevřel krátce před přestávkou Václav Bízek, vítěznou branku zaznamenal ve druhém poločase z penalty Graham Etemike. V závěru utkání hosté korigovali stav utkání na konečných 2:1.

Trenéři měli v týdnu před zápasem s Cábelíky co dělat, aby složili zdravou jedenáctku do zápasu. A když se na předzápasovém tréninku zranil i obránce Václav Rampa, bylo jasné, že se premiérového startu v hostouňském dresu dočká nejčerstvější akvizice Atiki Timi Egbe. Na lavičce pak byl připraven nastoupit do pole i brankář Martin Saladiak.

První poločas se nesl ve znamení boje ve středu hřiště. Hostouňští byli sice aktivnějším mužstvem, ale dlouho jejich snaha k brance nevedla. Klid však neměl ani brankář Sokola Viktor Pančev, který se musel dvakrát činit proti nebezpečným výpadům hostů. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu, dokázal se prosadit po rohu hostouňský stoper Václav Bízek – 1:0!

Druhý poločas kopíroval ten první. Hostouňští byli častěji na balónu a dostali se i k dalšímu ohrožení branky hostujícího brankáře Tetoura. Ten se však zaskvěl jak při střele Venancio, tak při dorážce Janušky. Druhé branky se hráči Sokola dočkali v 62. minutě. Po faulu na Mládka v pokutovém území rozhodčí neváhal ani vteřinu a nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Etemike. Další podstatné věci se odehrávali až v poslední desetiminutovce, kdy si nejprve vykoledoval červenou kartu střelec druhé branky a následně se Cábelíci dostali do hry brankou na 2:1. V závěru si v přesilové hře hosté vytvořili tlak, ale žádné z jejich nebezpečných zakončení brankou neskončilo, a tak si Hostouňští připsali první tři body v jarní části sezony.

Sokol Hostouň vs. FK Králův Dvůr 2:1 (1:0)

Sestava – Sokol: Pančev - Bízek, Křenek, Mládek, Freisinger (75. Charvát), Januška (84. Paulizzi), Etemike, Venancio (75. Klimenda), Siqueira (90. Saladiak), Hucek, Egbe

Branky: 43. Bízek, 62. Etemike (p.) - 84. Kraus

Žluté karty: Hucek, Venancio, Etemike, Charvát, Siqueira - Hradecký, Černý, Sedláček

Červená karta: Etemike (SH) /84./

Obrovsky důležité tři body z “derby”, po sérii bez výhry. Do druhého našeho gólu to bylo z naší strany velmi dobrý, měli jsme svůj plán hry a dokud jsme se ho drželi, tak soupeř nebyl vůbec nebezpečný. Po naší druhé brance jsem na klucích viděl obrovskou tíhu, jak ten zápas zvládnout za tři body. Zmatkovali jsme, zbořila se nám výstavba a dělali jsme spoustu nevynucených chyb. Všechno tohle pramení ze sebevědomí, které bohužel nemáme na takové úrovni jako na podzim. Je to logické. Podívejte se na předešlé výsledky, na personální obsazení na lavičce, kde nám poslední minuty musí dohrávat Sali, který je brankář. Lepí se nám smůla na paty, stávají se nám na tréninku opravdu bizardní zranění, které jsem tu za tři roky nezažil. Chápu, že by lidi chtěli vidět třeba lepších posledních dvacet minut, ale prostě jsme v úplně jiné situaci než podzim. Jako trenéři za hráči stojíme, protože nezapomněli hrát fotbal. Jen na nich vidíme velkou snahu, ze které se stávala křeč, kterou musíme ze sebe shodit a uvolnit se zase. Tohle vítězství nám k tomu určitě malinko pomůže.

Klukům jinak moc gratulujeme. Odvedli velký kus práce a zaslouženě vyhráli. My neustupujeme, makáme dál a věříme, že pomalu chytnou formu naši klíčový hráči.