4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

A tým | Postup Sokolu vystřelil Etemike. V dalším kole poháru přivítáme Duklu

Hostouňští zdolali divizní Hořovice 2:1 a postupují do dalšího kola poháru Mol Cup. Jediným úspěšným střelcem se stala čerstvá posila Graham Etemike, jenž nejprve zkraje utkání otevřel skóre a v samém závěru vstřelil rozhodující branku. V prvním pohárovém kole přivítáme, stejně jako před rokem, svěřence Petra Rady z Julisky (9. 8. 2023).

Do utkání vstoupil lépe houževnatý divizní soupeř a zkraje utkání měl balon více na kopačkách. Hostouňští, s několika novými hráči, se osmělili po patnácti minutách hry a hned z toho byla vedoucí branka. Po centu Kostky, prodloužení Sadyka, uklidil míč do brány Etemike. V prvním poločase si pak vypracovali zelenobílí ještě několik nadějných příležitostí, žádnou už však nevyužili.

Po přestávce utkání přinášelo spíše bojovné než oku lahodící podívanou. Blíže vstřelení branky byli opět hráči Sokola, ale jejich náboje opět zůstali slepé. A tak udeřili domácí, když dokázali v 69. minutě proměnit výpad ve vyrovnávající branku zásluhou zakončujícího Záluského. S blížícím se koncem utkání začalo mezi diváky rezonovat areálem v Hořovicích otázka, jak je to vůbec v předkole poháru s nerozhodným výsledkem… Zbytečně! V 90. minutě centr Mládka našel Oskara Fotra, jenž míč prodloužil na osamoceného Etemikeho. Ten již neměl problém uklidit balon do prázdné brány a poslal tak Sokol do dalšího kola poháru.

„Musím smeknout před gólmanem soupeře. Tak kvalitní práci nohama jsem už dlouho na téhle úrovni neviděl. Nehráli jsme žádný extra krásný fotbal, ale výsledek byl pro nás důležitý. A musím vyzdvihnout střelce gólů Etemikeho. Tomu předpovídám kariéru v profesionálním fotbale. Teď nás čeká Dukla. Mrzí mě jen, že před ní hrajeme zápas ČFL v neděli doma a hned po ní zase mistrák v neděli na domácím hřišti. Lepší by bylo hrát první z těch tří zápasů v sobotu. Hrozí nám totiž hned na začátku sezony množství zranění, a ani trávník na tom nemusí být po těch třech zápasech nejlépe,“ uvedl pro Vaše Kladno trenér sokolů Dominik Rodinger.

SK Hořovice vs. Sokol Hostouň 1:2 (0:1)

Branky: 68. Záluský - 15. a 90. Etemike

Sestava: Pančev - Sadyk (75. Neruda), Kosík, Křenek (75. Drda), Mládek, Charvát (68. Bízek), Januška (75. Fotr O.), Kostka (82. De Siqueira), Etemike, Novák, Hucek

Příští týden odstartujeme nový ročník České fotbalové ligy. V úvodním kole přivítáme rezervu českobudějovického Dynama.