10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

A tým | Oslabený Sokol dostal nařezáno. Chlumec nastřílel pět branek

První tým Sokola, zužovaný velkou marodkou, narazil ve čtvrtém přípravném utkání zimního období na FK Chlumec nad Cidlinou. Ačkoliv Hostouňští v utkání proti třetímu celku ČFL skupiny B herně nepropadli, schytali nakonec bůra. Na konečných 2:5 korigoval ve druhé půli Vlasák a Houdek.

Foto: sokol-hostoun.cz

V Bratislavě se trenéři museli obejít takřka bez půlky kádru. V dnešním zápase už to bylo o něco lepší, i když při pohledu na hráče v civilu za klandry kolem hřiště bylo jasné, že k ideálu ještě hodně schází. Hlavní příčinu debaklu však trenér Rodinger viděl jinde: „Bohužel se zase ozvala naše Achillova pata, bránění rohových kopů. Zlobilo nás to celý podzim a teď se to vrátilo v plné síle, dostali jsme tak tři góly.“

„Soupeř hrál silový, dospělý fotbal, na což naše mladé mužstvo těžko hledá recept, když není stoprocentně ponořené v zápase. Jsme moc hodní, zatímco Chlumec byl důrazný, neváhal nám ukopnout míč při přerušené hře, prostě hrál dospěle,“ doplnil v rozhovoru pro Kladenský deník hostouňský lodivod.

Sokol Hostouň vs. FK Chlumec nad Cidlinou 2:5 (0:3)

Branky: 64. Vlasák, 67. Houdek - 13. Zeman, 42. Čáp, 45. Finěk, 55. Gluski, 85. T. Labík

Sestava – Sokol: Vitásek (46. Pančev) - Novák F., Bízek, Charvát K. (46. Sadyk), Zahranychnyy - Novák D. (60. Kubáň), Krunert (68. Hucek), Januška (60. Drul) - Miker (60. Houdek), Šmerda (46. Vlasák), Fotr A. (68. Gritsu)

O nápravu dojmu z přípravných zápasů se Hostouňští pokusí již tuto sobotu. Úkol to však nebude příliš jednoduchý. Naším soupeřem bude aktuálně druhý tým ČFL skupiny B SK Sparta Kolín. Utkání odehrajeme na soupeřově hřišti v 10 hodin dopoledne.

Autor: Lukáš Horníček

----- FOTOGALERIE -----