10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

A tým | Jaro jsme otevřeli třemi body

A mužstvo Sokola Hostouň v neděli vykročilo do jara důležitým vítězstvím 2:1 nad Povltavskou fotbalovou akademií. Střelecky se prosadil Adam Vlasáka a Yuriy Habovda.

Hostouňští v utkání sice od 9. minuty prohrávali po chybě brankáře Tetoura, který nedokázal na umělce zkrotit střelu z dálky a vybídl tím k dorážce hostujícího Polívku - 0:1. Následně se první poločas proměnil v dobývání povltavské tvrze. Ta dlouho odolávala, ale nakonec padla ve 42. minutě po krásné střele Vlasáka. Obrat dokonal v 62. minutě střídající Habovda, který byl na hřišti pouhou minutu. Premiérový tříbodový zisk odvetné části sezony posunul Sokol na 5. místo třetiligové skupiny A. Příští týden zajíždí Sokol do Českých Budějovic, kde narazí v místním tréninkovém centru na rezervu Dynama.

Sokol Hostouň vs. Povltavská FA 2:1 (1:1)

Sestava – Sokol: Tetour - Bízek, Zahranychnyy (61. Miker), Kosík, Krunert, Januška (78. Šmerda), Vlasák (84. Novák D.), Fotr A. (61. Habovda), Novák F., Hucek, Neruda

Branky: 42. Vlasák, 62. Habovda - 9. Polívka

Žluté karty: Neruda, Miker - Drobílek, Lanc

Před zápasem měl po naší společně taktické přípravě ke klukům proslov Jirka Jeslínek. Musím říct, že jsem měl husí kůži za jeho slovo, které klukům předal…

Od první minuty jsme byli jasně lepší. Bohužel Tetymu se stalo, co se stalo. Ale u něj mi to nevadí, protože jsem ho viděl chybovat po strašně dlouhé době. Nám to samozřejmě uškodilo, protože jsme chtěli hrát co nejdéle s nulou vzadu, ale kluci ukázali sílu a charakter. Vlasy to vzal na sebe, ukázal že je v tuto chvíli rozdílový hráč do ofenzívy. Důležitá branka do šatny na 1:1.

Druhý poločas jsme začali stejně dobře, soupeř neměl nic. My naopak skvěle vystřídali, Yura za necelou minutu na hřišti dal na 2:1 a my mohli hrát v klidu. Dařilo se nám to zhruba do 75. minuty, potom jsme kvůli nezkušenosti řešili situace zbrkle nebo ne úplně podle našich představ.

Důležité vítězství, tři body a jedeme do Budějovic. Ty hrají o sestup. Bude to kvalitní zápas, stejně jako na podzim. Díky fanouškům za podporu.