4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

A tým | Hostouňští zůstávají bez prohry. Ve druhém kole zdolali Admiru

A mužstvo zakončilo náročný týden vítězstvím 2:1 nad pražskou Admirou. V prvním poločase otevřel skóre Graham Etemike, vítěznou branku vstřelil dvacet minut před koncem Tadeo Paulizzi. Hostouňští tak zůstávají po druhém kole stoprocentní.

Začátek utkání patřil Hostouňským, což vyústilo ve 12. minutě v úvodní branku utkání. Na přesný centr Nerudy si naběhl Etemike a svou pátou brankou z posledních pěti utkání dal domácím fanouškům důvod k radosti. Ta však vydržela pouze pár desítek vteřin, když krátce na to srovnal stav utkání Radek Šiler. Zbytek prvního poločasu už zase patřil domácímu výběru. Žádnou další branku z toho nevytěžili, a tak se šlo do kabin za remízového stavu.

Po přestávce se hra otočila. Hráči Admiry začali více napadat a narušili tak Hostouňským nadvládu nad míčem z prvního poločasu. Hosté byli prvních dvacet minut druhého poločasu nebezpečnějším mužstvem, zároveň však více otevřeli zadní vrátka, čehož využila čerstvá dvojice na hřišti Adam Fotr - Tadeo Paulizzi. Prvně jmenovaný krásně přebral na polovině nakopnutý míč a přesnou přihrávkou vyslal do samostatného úniku Tadea, který se v zakončení nemýlil - 2:1. V závěru utkání se už Admira k většímu tlaku nedostala, tak se po závěrečném hvizdu mohli z tříbodového zisku radovat Hostouňští.

Sokol Hostouň vs. FK Admira Praha 2:1 (1:1)

Sestava – Sokol: Pančev - Kosík, Křenek (80. Fotr O.), Mládek, Charvát, Januška (70. Freisinger), Etemike (60. Fotr A.), Novák, De Siqueira (60. Paulizzi), Hucek, Neruda (60. Klimenda)

Branky: 12. Etemike, 68. Paulizzi - 13. Šiler

Žluté karty: Křenek, Fotr A. - Čácha, Zahálka, Martinic, Vlček

Náročné utkání, které jsem předpokládal. Soutěž bude prostě extrémně vyrovnaná, každý může porazit každého. My dneska první poločas hráli skvěle, točili jsme soupeře velmi aktivní hrou, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit víc branek než jednu, a naopak z ojedinělé šance dostali na 1:1.

Druhý poločas byl z naší strany slabší, soupeř začal napadat a my museli reagovat na hru jiným systémem a rozestavením. Jsem rád, že to Admira otevřela, protože se nám podařilo dát gól právě do otevřené obrany. Myslím, že nám to paradoxně pomohlo, i když to chvílemi vypadalo jinak. Rozhodli střídající hráči, Adam Fotr a Tadeo. Dneska skvělá práce od všech, musíme takhle pokračovat dál. Teď je potřeba si po náročném programu odpočinout a připravit se na pátek. Očekáváme další velmi složité utkání v Králováku.

Velké díky fanouškům, cítím, že si nachází víc a víc cestu mladých lidí s dětmi, a to je pak nádhera vidět ty prcky nám fandit.