A tým | Hostouňští Vltavín nevyloupili. Utkání rozhodla první minuta

Sokol se vrátil z pražských Holešovic s prázdnou. Utkání 19. kola České fotbalové ligy s Loko Vltavín rozhodl jedinou brankou v úvodu utkání domácí útočník Carlo Maria Maione.

Kdo si z diváků sobotního utkání v pražských Holešovicích přispal, přišel o nejpodstatnější moment střetnutí. Krátce po úvodním hvizdu dokázal domácí celek Vltavínu využít vstupu do zápasu a již v první minutě otevřel skóre zásluhou italského útočníka Carla Maioneho. O pár minut později byl blízko vyrovnání Adam Fotr, ale jeho střela mířila nad brankovou konstrukci. Po zbytek zápasu měli Hostouňští převahu v držení míče, jejich snahu ale hatila přesnost ve finální fázi, či přesnější zakončení. Sokolu nepomohla ani krátká přesilovka po vyloučení Ibrahima Falla v 87. minutě. Naopak domácí celek těžil v posledních minutách hry z otevřené obrany Sokola a několikrát zahrozil z nebezpečných protiútoků.

FK Loko Vltavín vs. Sokol Hostouň 1:0 (1:0)

Sestava – Sokol: Pančev - Bízek, Paulizzi, Křenek (76. Čížek), Mládek (29. Venancio), Freisinger (64. Januška), Klimenda, Fotr, Siqueira, Hucek, Egbe

Branky: 2. Maione

Žluté karty: Tesař, Fall, Štorc, Kokeš - Freisinger, Paulizzi, Bízek

Červená karta: Fall (Vltavín) /87./

Remízové utkání rozhodla první minuta, kdy jsme dostali gól z nedůrazu a podcenění situace v našem vápně. My měli svoje příležitosti Adisem Fotrem, který měl hned po inkasované brance šanci na vyrovnání, ale bohužel přestřelil. Poté už se moc šancí nevidělo. Pro soupeře to byl velmi důležitý zápas. Musel vyhrát a díky tomu se stavěl v obraně do hlubokého bloku, který bylo na nerovném terénu velmi těžké překonat. Měli jsme dvě možnosti, buď právě kombinací nebo centrem ze strany, ale jelikož nám chyběl Graham, tak jsme měli na hřišti jen “trpaslíky”, pro který to bylo velmi složité se ve vzduchu prosadit proti skvělému Matějkovi, který v boxu soupeře kraloval. S výkonem můžeme být asi spokojeni, přístupem také, ale výsledek je samozřejmě pro nás smutný. Chceme vyhrávat, držet se nahoře a k tomu potřebujeme naplno bodovat. Jelikož nám dnes ale vypadli další dva hráči, tak bych to již nazval velmi kritickým stavem, ve kterým se personálně nacházíme. Dnes jsme na čísle osm, což jsme tady za tři a půl roku nezažili. Pro nás složitá situace, ale díky skvělému podzimu můžeme být klidní a pracovat na věcech, které nám nejdou.