4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

A tým | Hostouňští uhájili domácí tvrz. Vltavín sestřelil Januška

A mužstvo Sokola Hostouň v neděli potvrdilo dobrý vstup do sezony. V rámci třetiligového utkání 4. kola zdolali hostouňští nepsanou rezervu Sparty Praha Loko Vltavín 2:1 a bez ztráty bodu tak nadále, společně s rezervou Slavie, kraluje tabulce České fotbalové ligy.

Hostouňští rozhodli o svém vítězství v prvním poločase, kdy se dvěma přesnými zásahy zaskvěl Jirka Januška. Ten otevřel skóre utkání již po osmi minutách hry, druhý zásah pak přidal ve 36. minutě, po faulu na Klimendu, ze značky pokutového kopu. Tým z pražských Holešovic stačil po přestávce pouze korigovat výsledek z kopačky Adama Bočka.

Sokol Hostouň vs. Loko Vltavín 2:1 (2:0)

Sestava – Sokol: Pančev - Bízek, Kosík, Křenek, Mládek, Januška (70. Neruda), Klimenda (76. Charvát), Fotr A. (62. Etemike), Novák, De Siqueira (62. Fotr O.), Hucek

Branky: 8. a 36. Januška (druhá z penalty) - 66. Boček

Žluté karty: Křenek - Čechal, Tesař, Čejda

Velmi atraktivní utkání, které se bohužel nehrálo v úplně dobrém počasí. Vítězství nad tak těžkým soupeřem jako je Vltavín považuji za obrovský úspěch. Jejich sestava je prošpikovaná mládežnickým reprezentanty a líhní pražské Sparty.

První poločas byl z naší strany dobrý, hráli jsme velmi aktivně, napadali soupeře přesně tak, jak jsme si říkali. Z toho jsme i vytěžili dvě branky a šli do kabiny s dvougólovým náskokem, což moc neznáme. Upřímně jsem tušil, že nás druhy poločas bude čekat fuška. Začali jsme dobře a měli zápas rozhodnout. Jazýček na vahách se lámal při šanci Oskyho, který svoji šanci nezvládl přesně zakončit a soupeř hned po chvilce dal na 2:1. Pak nás Lokáda motala, měla tlak a my i se štěstím odolali. Jak nám minulé zápasy pomohli střídající hráči oživit, tak dnes to úplně z jejich strany nebylo ono. Každý kromě Javiho měl stoprocentní šanci a bohužel v ní zklamal. To nás mohlo stát vítězství. Z toho se musíme poučit, ať další zápasy prostě rozhodneme a “usekneme” soupeři hlavu.

Velké díky klukům, jak to včera ke konci odbránili. Můžeme si nadále žít svůj sen. Soupeři děkuji za kvalitní zápas a držím palce do zbytku podzimu. My se teď budeme modlit v lepší počasí, ať máme kde trénovat a můžeme se maximálně připravit na PFA.