10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

A tým | Hostouňští si v přípravě připsali první vítězství

Absencemi zmítané první mužstvo Sokola dnes večer odehrálo po desetidenní odmlce přípravné utkání. Nad divizním Meteorem Praha zvítězilo po brankách Mikera a Krunerta 2:1.

Na hřiště Meteoru dokonce mohlo dojít i k netradiční situaci… Do dresů byli převlečeni a na hřiště připraveni vyběhnout i trenéři Rodinger, Jeslínek a Freisinger. Kádr čítající 11 hráčů a 2 brankáře si nakonec poradil sám a nezvyklá výpomoc nebyla třeba. Skóre utkání otevřel na konci první půle Miker. Domácí sice po přestávce z ojedinělé akce vyrovnali, ale zasloužené vítězství zařídil po krásné akci deset minut před koncem Krunert.

Kdyby kluci za námi sami nepřišli, že chtějí hrát, tak utkání zrušíme i dnes. Je to šílený. Každý zapas nám odpadne jeden dva hráči, plus do toho zasahuje viróza, kdy každý týden ji má někdo jiný. Nikdy jsem se s tím v takovém počtu nesetkal. Máme víc zraněných hráčů než zdravých. Lepíme sestavu, posty zacelujeme vždy jen podle toho, kdo se na něj cítí. Prožíváme asi nejtěžší období, co jsme spolu. Ale je potřeba myslet pozitivně. Máme před sebou ještě čtrnáct dní. Budeme věřit, že se otočí vše k lepšímu a budeme připraveni.

Co se týče zápasu, tak kromě začátku, kdy jsme ne úplně dobře zachytili začátek, tak jsme dominovali na míči. Dali jsme krásnou branku, poté v druhém poločase soupeře úplně odstřihli od hry. Ale zase jsme vymysleli věc, která snad ani nejde vymyslet a dostali z ní branku. To nám na chvíli zkazilo chuť, ale přidali jsme druhou a vyhráli. Víc asi úplně hodnotit nejde, protože jsme to dohrávali silou vůle.

Příští víkend se mužstvo sejde, snad už ve větším počtu, k poslednímu přípravnému utkání. To Hostouňští odehrají v Rynholci proti Slovanu Velvary (25. 2., 12:30).

FK Meteor Praha vs. Sokol Hostouň 1:2 (0:1)

Branky: 66. - 44. Miker, 79. Krunert

Sestava – Sokol: Tetour (46. Pančev) – Sadyk, Krunert, Bízek, Zahranychnyy – Kubáň (46. Šmerda), Novák D., Januška – Fotr A., Vlasák, Miker