4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

A tým | Hostouňští si na úvod soutěže připsali tři body

Hostouňští zvládli start do nové sezony ČFL za tři body. Na svém hřišti porazili rezervu Českých Budějovic 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil Jirka Januška.

V prvním poločase byli hosté o něco aktivnějším mužstvem, ale blíže vstřelení branky byli přeci jen Hostouňští. Již zkraje utkání se objevil ve velké příležitosti Januška. Jeho krásnou střelu ale zlikvidoval gólman Jihočechů. Následně měli zelenobílí kopat, po faulu na Mládka v pokutovém území, penaltu. Ta se však k překvapení všech (i hostů) nepískala, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu změnili trenéři Sokola rozestavení a vyslali do hry kouzelníka na míči Diega, …a bylo to znát. Zelenobílí se začali více a více prosazovat na půli soupeře, z čehož pramenilo i otevření skóre v 58. minutě, kdy přesnou zpětnou přihrávkou našel Mládek Janušku, a ten se již napodruhé ze stejného prostoru nemýlil. V závěru sice byli hráči Dynama blízko vyrovnání. V jejich největší příležitosti zápasu nám bylo přikloněno štěstí, ale hlavně i branková konstrukce.

Sokol Hostouň vs. SK Dynamo Č. Budějovice B 1:0 (0:0)

Sestava – Sokol: Pančev - Bízek (46. De Siqueira), Kosík, Křenek (62. Freisinger), Mládek, Januška (75. Fotr O.), Kostka (62. Fotr A.), Etemike, Novák, Hucek, Neruda (82. Charvát)

Branky: 58. Januška

Žluté karty: Kosík, Januška - Malecha, Polanský

Obrovsky si vážím dnešní výhry. Dynamo předvedlo velmi povedené utkání. I když první poločas neměli nějakou velkou šanci, tak byli lepší, odvážnější a hlavu o dost víc v zápase než my. My měli strach, svázané nohy… Zbytečně! Paradoxně jsme měli dvě gólové šance.

Museli jsme změnit rozestavení, protože jsme propadali ve středu pole. Podařilo se nám to posláním do hry Diega, který ukázal klid na míči a bylo cítit, že si začínáme věřit na balónu. Dali jsme krásnou branku, a to nám pomohlo se trosku uklidnit. Soupeř nic moc neměl nebezpečného, zahrozil pouze dvakrát. Ale to po další jasné penaltě na Grahama, kterého srazil brankář. Rozhodčí opět ukázala na druhou stranu, že jde o náš faul. Potom ale přišel nejdůležitější moment, kdy Dynamo nedokázalo potrestat nedorozumění v obraně a trefilo břevno. Měli jsme dnes kousek štěstí a konečně vyhráli zahajovací zápas. Budějovicím přeji jen to nej. Mají skvělé trenéry a tým na vršek tabulky. My slavíme, ale víme, že všechno nebylo podle našich představ.

Ještě bych se rád vrátil k mé dnešní kartě od hlavní rozhodčí. Pokud dostanu kartu za to, že chci zrychlit hru, podávám míč našemu hráči, jejich hráč mi v tom zabrání, a ještě mě kopne, tak absolutně nerozumím pravidlům. Já se až chvílemi za sebe stydím, ale tohle vážně člověka tak vytočí, že to nejde ukočírovat. Rozhodčímu jsem neřekl jediné sprosté slovo, jen jsem se ho ptal, co jsem udělal, že jsem dostal žlutou a on mě málem vyhodil. Necítil jsem z rozhodčích respekt, chyběla absolutně normální komunikace a pochopení, že jsme si rovni. Dnes to byl extrém.